manastir Đurđevi stupovi / - FOTO: RTCG
12/11/2025 u 15:00 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Policija uručila rješenje mitropolitu Metodiju, nisu pronašli spomenik Đurišiću

Beranska policija uručila je mitropolitu budimljansko-nikšićkom Metodiju rješenje o privremenom oduzimanju spomenika četničkom komandantu Pavlu Đurišiću.

Kako prenosi TVCG, mitropolit Metodije nije htio da da izjavu za novinare. On je samo potvrdio da mu je uručeno rješenje. Takođe, nije imao ni primjedbi na zapisnik koji su sačinili inspektori nakon završene pretrage objekata.

Policija ni danas nije uspjela da pronađe spomenik nakon pretresa konaka i manastira Đurđevi stupovi, kao i pomoćnih prostorija.

Podsjetimo, vanraspravno vijeće Osnovnog suda u Beranama ocijenilo je juče osnovanim zahtjev ODT-a za privremeno oduzimanje spomenika od mitropolita Metodija.

Beranski sud naredilo privremeno oduzmanje spomen-obilježja Đurišiću

I početkom oktobra beranska policija nije uspjela da pronađe spomenik ozloglašenog četničkog komandanta u prostorijama manastira Đurđevi stupovi.

Naime, spomenik Đurišiću otkriven je početkom avgusta u beranskom selu Gornje Zaostro, nakon čega je prvo premješten u seosku crkvu, a zatim u manastirske konake Đurđevih stupova. 

(RTCG)

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
05. decembar 2025 11:08