Rješenjem Disciplinske komisije, Šukoviću je određen iznos od 1.171 euro na ime naknade troškova tog postupka, ali je sadašnji prvi čovjek SPO smatrao da mu pripada duplo više – 2.350 eura, odnosno da je cifra pogrešna, što je Upravni sud u svojoj presudi i potvrdio, i poništio rješenje Disciplinske komisije.
Osim cifre koju će Uprava policije morati da isplati Šukoviću od one koju je prvobitno namjeravala, Disciplinskoj komisiji naloženo je da plati sudske troškove nastale zbog spora pred Upravnim sudom, u iznosu od 484 eura.
Šuković je u 2015. godini hapšen zbog sumnje da je pod pseudonimom prijetio tadašnjem potpredsjedniku Vlade Dušku Markoviću. Tužilaštvo je cijenilo da u komentarima Šukovića nije bilo krivičnog djela, ali je protiv njega tada pokrenuto više disciplinskih postupaka – pa i iz razloga što je bez saglasnosti i odobrenja ministra unutrašnjih poslova dao izjavu jednom mediju, kada je Markovića i Veselina Veljovića, tadašnjeg savjetnika predsjednika države Mila Đukanovića, optužio da su akteri predmeta o mojkovačkoj kriminalnoj grupi, koja se navodno bavila švercom cigareta, što su njih dvojica negirali. Njemu je na teret tada stavljena teža povreda službene dužnosti, odnosno da je navodno prekršio član 106, stav 1, tačka 20 b Zakona o unutrašnjim poslovima.
Međutim, iz presude Upravnog suda se zaključuje da odgovornost Šukovića za to nikada nije utvrđena i da je došlo do zastare, dok troškove nastale u vezi sa tim postupkom plaćaju građani Crne Gore.
Disciplinska komisija je ukinutim rješenjem naložila Upravi policije da na ime troškova postupka za preduzete radnje u disciplinskom predmetu, Šukoviću isplati iznos od 1.171 euro. Šuković je u tužbi osporio zakonitost rješenja zbog pogrešnog i nepotpunog činjeničnog stanja, ukazavši da je u stavu dva izreke rješenja navedeno da se iznos od 1.171 euro sa PDV-om odnosi na ime pristupa na šest održanih rasprava, dvije odložene rasprave, razmatranje i kopiranje spisa predemta, i na ime sastava žalbe, dok su u obrazloženju rješenja navedeni i obračunati pristupi na pet održanih ročišta, pri čemu pristupi na odložena ročišta uopšte nisu navedeni ni obračunati. U tužbi je ukazano da mu je neosnovano na ime sastava žalbe dodijeljen iznos od 125 eura, navodeći i da je matematički obračun priznatih troškova netačan.
Postupak protiv Šukovića obustavljen je 28. februara 2020. godine zbog zastare, a njegov advokat je 13. marta te godine Disciplinskoj komisiji dostavio specifikaciju troškova na ime zastupanja u tom postupku od 2.320,5 eura.
