Video laringoskop / - ZHMP
09/12/2025 u 12:53 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Sve jedinice hitne pomoći opremljene video laringoskopom

Jedinice Zavoda za hitnu medicinsku pomoć (ZHMP) Crne Gore od danas posjeduju video laringoskop koji se koristi za pregled i manipulaciju larinksa (grkljana) i glasnica i omogućava uspješnu intubaciju.

- Kamera i ekran na video laringoskopu pružaju uvećanu sliku larinksa i glasnih žica u realnom vremenu što omogućava zdravstvenim radnicima bolji pregled anatomskih orijentira i jasno uočavanje potencijalnih prepreka - saopštili su iz ZHMP.

Upotrebom video laringoskopa povećava se stopa uspjeha prvog prolaza, smanjuje potreba za višestrukim pokušajima, a nelagodnost i trauma kod pacijenta su svedeni na minimum.

- Video laringoskop se preporučuje kod pacijenata sa ograničenom pokretljivošću vrata, povredama kičme ili drugim fizičkim ograničenjima - kazali su iz ZHMP.

image

Video laringoskop

- ZHMP

Kako su istakli, obezbjeđivanjem video laringoskopa iz sopstvenih sredstava Zavod za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore nastavlja sa uvođenjem najviših i najsavremenijih standarda urgentne medicine.

- Nabavkom nove savremene opreme značajno je olakšana reanimacija u vanbolničkim uslovima, čime je povećana vjerovatnoća uspješnosti reanimacije i spašavanja života pacijenata - navodi se u saopštenju.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
09. decembar 2025 12:53