Iz te NVO je saopšteno da je taj projekt prepoznat kao ključni korak ka rješavanju problema pristupačnog stanovanja, posebno za podstanare, mlade porodice i ranjive grupe.
- Kao organizacija koja zastupa interese podstanara, verujemo da je naš glas od suštinskog značaja za oblikovanje projekta koji će biti u skladu sa potrebama i očekivanjima budućih korisnika. S obzirom na to da se očekuje da će oko 42 hiljade ljudi živjeti u novim stambenim jedinicama, važno je da se osigura da se njihove potrebe adekvatno uzmu u obzir tokom svih faza projekta - navodi se u saopštenju.
Kako se dodaje, projekat Velje brdo može postati model za održivo stanovanje, ali samo ako se osigura aktivno uključivanje podstanara u planiranje i donošenje odluka.
- Naša organizacija je spremna da pruži relevantne podatke o potrebama podstanara i da doprinese izradi politika koje će obezbijediti pravedno i transparentno stambeno rješenje - navodi se u saopštenju.
Udruženje podstanara Crne Gore pozvalo je sve relevantne institucije, uključujući Ministarstvo urbanizma da prepoznaju važnost našeg uključivanja i da formiraju radnu grupu u kojoj će biti zastupljeni i predstavnici podstanara.
- Naša stručnost i iskustvo mogu značajno doprinijeti uspješnoj realizaciji ovog važnog projekta. Zajedno možemo stvoriti stambeni prostor koji je dostupan, siguran i održiv za sve građane Crne Gore - zaključuje se u saopštenju.