Poštuj život, vrati oružje / - UPRAVA POLICIJE
27/02/2025 u 11:59 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

UP: Juče vraćena 92 komada oružja, 1.923 komada municije i osam ručnih bombi

U okviru kampanje "Poštuj život, vrati oružje“, koju Uprava policije sprovodi već duži niz godina, u toku jučerašnjeg dana, u više gradova širom Crne Gore dobrovoljno je vraćeno 92 komada oružja, 1.923 komada municije i osam ručnih bombi.

Juče su na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti "Centar" u Podgorici, Danilovgradu, Cetinju i Tuzima građani dobrovoljno predali policiji 43 komada oružja, od čega 29 pištolja, 14 pušaka, zatim 636 komada municije različite vrste i kalibra, pet ručnih bombi i više djelova oružja.

Službenicima Regionalnog centra bezbjednosti "Jug" u Baru, Ulcinju, Budvi, Kotoru, Tivtu i Herceg Novom, dobrovoljno je vraćeno 20 komada oružja, od čega 11 pištolja i devet pušaka, zatim 66 komada municije, jedna ručna bomba i više djelova oružja.

U sjevernoj regiji države, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti "Sjever" u Bijelom Polju, Beranama i Mojkovcu dobrovoljno je predato 17 komada oružja od čega 10 pištolja i sedam pušaka, zatim 1.008 komada municije različite vrste i kalibra, dvije ručne bombe i više djelova oružja.

Policijskim službenicima Regionalnog centra bezbjednosti "Zapad" u Nikšiću i Pljevljima, dobrovoljno je predato 12 komada vatrenog oružja, od čega devet pištolja i tri puške, i 213 komada municije.

Građani juče vratili 70 komada oružja, 1.719 komada municije i sedam ručnih bombi

- Od početka januara, Upravi policije je dobrovoljno predato ukupno 2.996 komada oružja, 100.909 komada municije, 327 komada ručnih bombi, kao i više stotina djelova oružja i eksplozivnih sredstava.    

Podsjećamo da čuvanje oružja čiji su vlasnici bili članovi porodica ili srodnici, bez obzira na to da li se ili nije pred nadležnim sudom spoveo ostavinski postupak, shodno Zakonu o oružju, predstavlja nelegalno oružje, sve dok eventualno neko od pravnih nasljednika ne dobije dozvolu za držanje tog oružja od Ministarstva unutrašnjih poslova - navodi se.

Još jednom napominju da građani mogu pozvati policiju na broj 122, obavijestiti policijske službenike da žele da vrate oružje, bez ikakve pravne, odnosno krivične ili prekršajne odgovornosti i bez obzira na to da li oružje posjeduju u ilegalnom ili legalnom vlasništvu.

- Podsjećamo da je Uprava policije pokrenula i besplatni SOS telefonski broj 19969, kao i e-mail  Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli., za prijavu prijetećeg ponašanja i nasilja u vezi sa posjedovanjem oružja, kao mehanizam bliže saradnje i aktivnog učešća policije i građana u cilju stvaranja sigurnijeg ambijenta - zaključuju u saopštenju.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 05:05