Poštuj život, vrati oružje / - UP
04/04/2025 u 17:43 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

UP: U prethodnih sedam dana vraćen 31 komad oružja, 599 komada municije i pet ručnih bombi

U okviru kampanje „Poštuj život, vrati oružje“, od 2. januara do 4. aprila, Upravi policije (UP) je dobrovoljno predato 3.503 komada oružja, 117.023 komada municije, 386 komada ručnih bombi, kao i više stotina djelova oružja i eksplozivnih sredstava, saopšteno je iz Uprave policije.

Uprava policije zahvalila je građanima koji su, kako navode, prepoznali značaj kampanje „Poštuj život, vrati oružje“ sa ciljem izgradnje mirnog i sigurnog okruženja za sve.

- U proteklih sedam dana, u opštinama širom Crne Gore dobrovoljno je predato 31 komad oružja, 599 komada municije, pet ručnih bombi, 25 detonatorskih kapisli i sedam štapina dinamita - kaže se u saopštenju.

Na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“, u Podgorici, Danilovgradu i Cetinju, građani su dobrovoljno predali policiji 15 komada oružja, od čega osam pištolja i sedam pušaka, 328 komada municije različite vrste i kalibra, tri ručne bombe, 25 detonatorskih kapisli i sedam štapina dinamita.

Spriječen krivolov u NP Prokletije, slučaj prijavljen Odjeljenju bezbjednosti Plav

- Službenicima Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“, u Baru, Budvi, Herceg Novom, Kotoru i Tivtu, dobrovoljno je predato devet komada oružja, od čega sedam pištolja i dvije puške, i 186 komada municije - piše u saopštenju.

U sjevernoj regiji države, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“, u Bijelom Polju, dobrovoljno je predato tri komada oružja, od čega dva pištolja i jedna puška, i dva komada municije.

- Policijskim službenicima Regionalnog centra bezbjednosti „Zapad“, u Nikšiću, Žabljaku i Pljevljima, dobrovoljno su predata četiri komada vatrenog oružja, i to dva pištolja i dvije puške, 83 komada municije i dvije ručne bombe - rekli su iz UP.

Pozivaju građane da nastave sa odgovornim i savjesnim odnosom kojim pokazujemo zajedničku brigu za zajednicu i doprinosimo sigurnijem društvu.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Мабда, победиће укросмрдија, ево сад ће, само што није

Г
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
15. april 2025 04:27