Iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) saopštili su da se resorna ministarka Anđela Jakšić Stojanović sa Viderkerom sastala u Beču.
Kako su rekli iz tog Vladinog resora, ministri su u toku sastanka razgovarali o dosadašnjoj saradnji u oblasti obrazovanja, koja je ocijenjena kao veoma uspješna, predstojećim reformama obrazovnog sistema u obje zemlje, kao i intenziviranju saradnje u budućem periodu.
- Viderker je istakao veliku podršku Austrije Crnoj Gori u procesu pristupanja EU i istakao da se raduje intenziviranju saradnje koja se odnosi na sve nivoe obrazovanja u narednom periodu - kaže se u saopštenju.
Jakšić Stojanović je, kako se navodi, predstavila ključne strateške ciljeve MPNI, kao i mjere koje se realizuju kako bi oni bili realizovani.
Ona je zahvalila Austriji na podršci u procesu implementacije Strategije reforme obrazovanja za period od ove do 2035. godine, posebno u dijelu koji se odnosi na stručno obrazovanje i uspostavljanje sistema karijernog savjetovanja.
Jakšić Stojanović je istakla da je posebno raduje mogućnost potpisivanja novog sporazuma o saradnji između dva resorna ministarstva.
