Ilustracija / - Monteput
28/08/2025 u 15:22 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Pet kompanija u završnoj fazi tendera za dionicu auto-puta Mateševo-Andrijevica, otvaranje ponuda 2. oktobra

Objavljena je završna faza tendera za projektovanje i izvođenje radova dionice auto-puta Mateševo-Andrijevica u kojoj učestvuje pet kompanija/konzorcijuma, saopšteno je iz Monteputa.

Od deset kompanija koje su učestvovale u tenderskom postupku za izbor projektanta i izvođača radova druge dionice auto-puta Bar-Boljare, Mateševo-Andrijevica, njih pet je pozvano da ponude dostavi u završnoj fazi postupka.

- Nakon evaluacije pristiglih inicijalnih ponuda, Monteput d.o.o. je 28. avgusta raspisao tender za izbor kompanije koja će biti angažovana za projektovanje i izvođenje radova druge dionice auto-puta Bar-Boljare, Mateševo-Andrijevica. Shodno procedurama Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), te postavljenim kriterijumima i uslovima tendera, nakon detaljnog pregleda dokumentacije dostavljene od strane deset kompanija i konzorcijuma, u drugu fazu tenderskog postupka pozvano je njih pet - kazali su iz Monteputa.

Monteput objavio nove rekorde: Sozinom i auto-putem za dan prošlo više od 43.000 vozila

Radi se o sljedećim kompanijama/konzorcijumima:

-Cengiz-Azvirt

-China Communications Construction Company

-Powerchina-Stecol

-Shandong Foreign Economic & Technical Cooperation - Shandong Luqiao Group

-Ballast Nedam - Rec - Onur

U ovoj fazi tenderskog postupka ponuđači su u obavezi dostaviti tehničku i finansijsku dokumentaciju.

- Otvaranje tehničkog dijela planirano je za 2. oktobar 2025. godine, kada će se pristupiti evaluaciji pristiglih ponuda - pojasnili su iz Monteputa.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
05. decembar 2025 22:23