Janko Odović / - RADE KOPRIVICA
30/05/2022 u 11:25 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Odović: Najveća izdvajanja za zdravstvo za vrijeme 42. vlade

Pozivam nadležne da ispitaju kako to izdaci za ljekove, koji su 2016. bili 45 mil. eura, skočiše na 120 mil. eura 2022, kazao je bivši državni sekretar

Najveći izdaci za zdravstvo (rekordni budzet FZO) odobreni su upravo za vrijeme 42. Vlade, dok je Milojko Spajić bio ministar finansija.  Pozivam nadležne da ispitaju kako to izdaci za ljekove, koji su 2016. bili 45 mil. eura, skočiše na 120 mil. eura 2022, napisao je bivši državni sekretar u Ministarstvu finansija i socijalnog staranja.

- Stop lažima i manipulacijama - napisao je Odović.

Bivši ministar ekonomskog razvoja Jakov Milatović naveo je da su izdaci za Fond zdravstva su u 2022. budzetom predviđeni na nivo od skoro 350 mil. eura.

- Ovo je istorijski najveći nivo izdavanja za zdravstvo. Neka građani onda sude koliko su neistinite izjave nekih poslanika i članova Vlade. Evropa sad je program za građane i privredu - napisao je bivši ministar.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Uslovljavanje.... jasno, nije vama do ustava...

orli.ban.kenobi
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
17. mart 2025 07:39