Kazali su da se u određenim slučajevima nadležni tužilac izjasnio da će se cijeniti postojanje prekršaja iz člana 19 Zakona o javnom redu i miru.
- Uzimajući u obzir da su u posljednih 10 dana izraženi negativni i neprimjereni komentari na društvenim mrežama i drugim otvorenim izvorima, koji su uzrokovani tragedijom na Cetinju gdje je izvršeno teško ubistvo, obavještavamo javnost da službenici Uprave policije sa svim pojedinačnim navodima ove vrste upoznaju blagovremeno državno tužilaštvo po mjesnoj nadležnosti u cilju pružanja ocjene postojanja krivičnog djela ili prekršaja u datim slučajevima - piše u saopštenju.
Iz UP su poručili da su "u odnosu na pojedine neprimjerene tekstove objavljene na jednom portalu, a koji su izazvali reakcije šire javnosti, obavijestili nadležno državno tužilaštvo".
- Apelujemo na građane, društvene činioce, kao i medije da se uzdrže od plasiranja sadržaja koji mogu dodatno negativno uticati na usložnjavanje trenutno osjetljive društvene i bezbjednosne situacije - navodi se u saopštenju.
U pucnjavi na Cetinju ubijeno je 13 osoba, od čega dvoje djece. Počinilac ubistava, Cetinjanin Aco Martinović, preminuo je tokom transporta ka Kliničkom centru Crne Gore (KCCG), nakon što je pucao sebi u glavu.
U pucnjavi su teško povrijeđene tri osobe, koje su hospitalizovane u KCCG.
Povodom tragičnog događaja koji se dogodio na Cetinju, Vlada je donijela Odluku da se 2, 3. i 4. januar proglase za Dane žalosti.