Raško Konjević / - Raško Konjević
01/11/2021 u 14:49 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Konjević: Vukšić ključne informacije o Cetinju krio od ministra i direktora

Konjević smatra da država ne može biti stabilna ukoliko predsjednik Vlade nema povjerenja u ministra i direktora UP

Poslanik Socijaldemokratske partije Raško Konjević kazao je u izjavi za meidje da je direktor Agencije za nacionalnu bezbjednost Dejan Vukšić dvije ključne informacije o dešavanjima na Cetinju tokom 4. i 5. septembra  nije dostavio ministru unutrašnjih poslova i direktoru Uprave policije.

-Potvrđeno je da je premijer tražio ostavke minista i direktora policije. Direktor ANB-a dvije kljucne informacije ne dostavlja ministru i direktoru UP- naveo je Konjević u izjavi za novinare nakon sjednice Odbora za bezbjednost.

To, kako je naveo, takođe potvrđuje “ono što je rekao Sekulović, odnosno da bi se ozbiljno mogla poboljšati koordinacija unutar sektora bezbjednosti”.

Konjević smatra da država  ne može biti stabilna ukoliko predsjednik Vlade nema povjerenja u ministra i direktora UP.

-Ovdje imamo ozbiljnu institucionalnu krizu u okviru sektora bezbjednosti i zbog toga smo se na Odboru dogovorili da popričamo sa premijerom i ministrom unutrašnjih poslova- izjavio je naveo je Konjević.

Konjević je kazao da se "institucionalni haos srećom ne odražava na bezbjednosnu situaciju na terenu".

-Meni danas nije jasno na koji način komuniciraju Krivokapić, Sekulović i Brđanin-rekao je Konjević.

On je ocijenio da je na snazi krupno gubljenje povjerenja između Krivokapića i Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).

-Bojim se, više je nego dovoljno nepovjerenja između ANB-a i MUP-a- dodao je Konjević.

On je poručio da je aktuelno stanje samo refleks nestabilnosti unutar parlamentarne većine.

-Vlada ne može funkcionisati ukoliko premijer nema povjerenja u ministra unutrašnjih poslova i direktora policije. Ako tome dodate da ANB nije u realnom vremenu dostavljao informaciju, imamo ozbiljnu krizu unutar sektora bezbijednosti- rekao je Konjević.

Odbor se, kako je dodao, dogovorio da o toj krizi porazgovara sa Krivokapićem i Sekulovićem.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
26. mart 2025 08:15