/ - Dragan Krapović (Foto: Demokrate)
27/05/2022 u 11:35 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Krapović: Crnoj Gori potrebna svijest o odgovornosti prema građanima

Dakle, jednostavno ne možemo mi potrošiti 400 000 eura više i onda krajnje ležerno reći “nema veze, voziće ih neke druge službe i neki drugi državni organi” iako za to nema realnih potreba, navodi on

Na 5. sjednici nelegitimne Vlade imali smo prilike da vidimo tragikomičnu situaciju gdje, nakon lošeg pristupa prethodne Vlade kada je Uprave policije u nedopustivo dugom periodu bila bez vozila, sada kroz (ne)rad ove Vlade možemo doći do situacije da imamo duplo više vozila nego što nam je potrebno. To smatra Dragan Krapović, poslanik Demokrata u Skupštini Crne Gore.

-Naime, usled nesposobnosti koja se dokazuje iz dana u dan, kao i usled straha od eventualnog neuspjeha dolazi do situacije da umjesto 130 vozila, koja su potreba Uprave  policije, građani Crne Gore u jednom momentu plate duplo toliko, odnosno 260 vozila, što predstavlja ogromnu svotu novca. Radi potrebne informisanosti građana, radi se o nekoliko stotina hiljada eura koja može biti uzaludno potrošena odnosno bačena-navodi Krapović.

Dodaje:"Ali, ne staje se na tome! Konstatacija nelegitimnog premijera gospodina Abazovića da će se ta vozila onda iskoristiti u neke druge svrhe i u nekim drugim državnim organima, govori nam da uopšte ne postoji svijest da se ovom poslu pristupi ozbiljno. Dakle, jednostavno ne možemo mi potrošiti 400 000 eura više i onda krajnje ležerno reći “nema veze, voziće ih neke druge službe i neki drugi državni organi” iako za to nema realnih potreba. Pa i kad bi se radilo o donaciji, da se sama vozila ne plate ni jedan jedini euro, sve što iz toga proističe, počev od održavanja i ostalih troškova poreskim obveznicima nameće ogroman trošak".

-Zato, krajnje konkretno treba unaprijed reći: ukoliko se opisana situacija desi, neko će za to morati da podnese odgovornost jer građani Crne Gore nemaju 400 000 eura da bace da bi neko, u ovom slučaju ministar Adzić, svoje strahove i licne preferencije usmjeravao na način da bježi od onoga što mu je posao ili radi suprotno od toga-poručuje Krapović.

Crnoj Gori je, prema njegovim riječima,  potrebna svijest o odgovornosti prema građanima,koje sada ne postoje na onim mjestima koja po definiciji predstavljaju vrh odgovornosti u jednoj državi.

-Ali uvaženi građani i poreski obveznici, tako nešto se dešava kada se sistem ne gradi na principima meritokratije i kompetentnosti, već na osnovu političkih kalkulacija i apetita koje sprečavaju da u prvom planu budu interesi građana i države Crne Gore- zaključuje on.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Komentari (0)

Još nema objavljenih komentara

Ostavite svoj komentar

  1. Registrujte se ili prijavite na svoj nalog

Izdvojeno

25. mart 2025 23:50