Savjetnik potpredsjednika Vlade Vladimir Pavićević kazao je gostujući na Jutarnjem programu Prve televizije, da su predstojeći predsjednički izbori prilika da se vrati dug Demokratrskom frontu za borbu koju je, kako tvrdi, ovaj politički savez podnio u razvlašćivanju Mila Đukanovića i DPS-a.
– Ovi izbori za predsjednika države velika su prilika da se nekako odužimo Demokratskom fronu zato što je politički veoma investirao u razvlašćivanje Đukanovića. Za ove dvije godine Demokratski front je bio zakinut za snažniji, a legitiman u demokratskom sistemu, politički uticaj – kazao je on.
Pavićević je istakao da nema dilemu da je Andrija Mandić budući predsjednik Crne Gore.
– Mislim o gospodinu Andriji Mandiću kao o nekom vuku, među ovim kandidatima za izbore za predsjednika Crne Gore. Oni mu daju novi vjetar u leđa i nema dileme da je on favorit. Sto posto pobjeđuje na ovim izborima – poručio je Pavićević.
