
Ovakvu reakciju PES-a građanski aktivista Dževdet Pepić vidi kao smirivanje političkih tenzija i poziv da se opozicija vrati u parlament.
Međutim, kako kaže u razgovoru za "Dan", sam povod za bojkot parlamenta od strane opozicije najbolje nam govori da do pobune dolazi kada su u pitanju "naši".
– Mislim da je sudija Ustavnog suda Dragana Đuranović, uz sve poštovanje i prema njenom liku i prema njenom djelu, ipak bila deklarisani pripadnik DPS-a, pa samim tim nije ni mogla da bude sudija Ustavnog suda, ali dobro znamo kako su i vlast i opozicija birale članovi Ustavnog suda: samo je bilo važno da su "naši" – ističe Pepić.
Kako je dodao, širenje fame i dizanje galame oko toga da li neko treba da ide u penziju ili ne, krajnje je degutantno.
– To što se PES obradovao što je pred redovnim sudom pokrenut proces govori mi da je to smirivanje političkih tenzija i poziv da se opozicija vrati u parlament. Ponavljam da je tu mnogo veći problem, a to je da uvijek reagujemo u skladu s onim "nemoj da diraš naše". Nadam se da će se Ustavni sud ubrzo popuniti, jer ne smijemo zaboraviti da je i sa sudijom Đuranović bio nepotpun. Ustavni sud tteba da ima sedam članova, a imao je šest, tako da su mnogo puta dolazili u situaciju da pri odlučivanju bude 3:3 – kazao je Pepić.
Sutkinja Đuranović je 12. februara Osnovnom sudu u Podgorici podnijela tužbu protiv Skupštine jer joj je konstatovala prestanak sudijske funkcije shodno Zakonu o PIO, a ne shodno Zakonu o radu. Ona traži da sud utvrdi da su konstatacija parlamenta i zaključak Ustavnog odbora o prestanku njene funkcije iz decembra prošle godine "apsolutno ništavni".