
U SNP-u podsjećaju da se danas navršavaju dvije godine od smrti prvog demokratski izabranog predsjednika Crne Gore i prvog predsjednika Socijalističke narodne partije Momira Bulatovića. Kako ističu, prethodna vlast se nije udostojila da makar spomene njegovo ime na dan kada je preminuo, a kamoli da se od njega oprosti onako kako dolikuje, pa očekuju da se nova vlast oduži, kako su naglasili, neumornom borcu za istinu, pravdu i solidarnost.
-Očekujemo da će aktuelna vlast, konkretno premijer Zdravko Krivokapić, održati obećanje dato nama, da se na neki način država Crna Gora, ova nova, oslobođena odnarođenog režima, oduži svom prvom demokratski izabranom predsjedniku. Momir Bulatović je bio neumorni borac za istinu, pravdu i solidarnost. Upravo ta ideja pravde i solidarnosti okupila je desetine hiljada građana, koji su predvođeni Momirom, nastojali da Crna Gora bude zemlja u kojoj će se živjeti časno i dostojanstveno. Bila je čast biti na istom putu sa njim, na putu ka pravednijoj i boljoj Crnoj Gori- navodi se u saopštenju SNP-a.
Kako ističu, vio je veliki patriota, koji je u najtežim trenucima za Crnu Goru i SR Jugoslaviju bio stamen i nepokolebljiv.
-Pamtićemo njegovu hrabrost i odlučnost u doba NATO agresije na našu domovinu. Vjerovao je da stabilnost u državi može donijeti samo bratsko pomirenje i povjerenje. Pamtićemo ga kao čovjeka koji se zalagao za dobrobit svih, za boljitak naših porodica. Poseban respekt je zavređivala njegova težnja da pravda nadvlada nepravdu i da se Crna Gora vrati idealima i principima koje su ustoličili naši preci. Njegovo ime ostaće na najsvjetlijim stranicama istorije našeg naroda, a narod u Crnoj Gori i šire će ga upamtiti kao ljudsku veličinu-zaključuju u SNP-u.
Коментари (1)
Оставите свој коментар