
Za 117 službenih vozila Glavnog grada ne postoji nijedan putni nalog od januara do maja prošle godine, a nijesu bila parkirana, saopštio je za "Dan" Veselin Rabrenović, v.d. rukovodioca Službe za zajedničke poslove. Rabrenović navodi da je ovo jedna od nekoliko nelogičnosti koje su pronašli tokom sprovedene analize. On navodi da određene nelogičnosti zahtijevaju i odgovore.
– Prema izvještaju sa kartice za točenje goriva imamo situaciju da su u jedno vozilo, sa istim brojem registarskih oznaka, sipali istovremeno dizel i benzin što je naravno neprihvatljivo. Pošto je to nemoguće postavlja se logično pitanje provjere opravdanosti da li je tu bilo zloupotrebe. Da bi smo došli do tog podatka treba da imamo putne naloge da bi utvrdili ko je koristio vozilo. Dobio sam informaciju da putnih naloga nemamo od januara do maja ove godine, odnosno da je usljed izlivanja vode došlo do oštećenja papirologije, pa mi nismo u stanju da otkrijemo ko je koristio ta vozila i da li je u tom dijelu bilo zloupotrebe. Po listi kategorija, putni nalozi se čuvaju dvije godine. I ako je moglo da dođe do oštećenja, pitanje je zašto nije postojala elektronska evidencija skeniranja podataka da bismo znali koliko neko vozilo traži sredstava za dodatno ulaganje – navodi Rabrenović.
On dodaje da su preduzeli mjere oduzimanja svih kartica za gorivo.
–Ne postoji mogućnost da se dobije dodatna kvota goriva bez saglasnosti gradonačelnice. Takođe, bilo kakve preraspodjele po tom pitanju moraju takođe, dobiti saglasnost gradonačelnice. Preduzeli smo mjere po pitanju diskutabilnih univerzalnih kartica, a u pitanju su kartice sa kojih se može sipati i dizel i benzin istovremeno. Po nama je neopravdano da one postoje. Uputili smo predlog firmi Lukol da se stav van upotrebe kako bismo eliminisali bilo kakvu mogućnost zloupotrebe – priča Rabrenović.
Veselin Rabrenović ukazuje na još jednu nelogičnost koju su pronašli tokom kontrole.
– Imamo nabavku šarafa za vozilo čija je cijena 14,50 eura. Po njega je moralo da se ide u Beograd i zato su napravljeni troškovi od 600 eura. Sve to traži odgovore, a da bi ih dobio trebaju mi putni nalozi kojih nema – dodaje Rabrenović.
Prema privremenom popisu koji je rađen, kako navodi Rabrenović, Glavni grad posjeduje 117 službenih vozila čije stanje nije za pohvalu. Kontrolom je, kako dodaje, utvrđeno da samo njih šest posjeduju kompletnu opremu, a da svim drugima fali po nešto poput prve pomoć, trougla, dizalice, ključa sajle...
–U trenutnku preuzimanja dužnosti, jedan "pauk" je bio u funkciji, a ostali su bili van funkcije. Do ovog trenutka, mi smo iz budžeta izdvojili blizu 48.000 za njihovu popravku. Detaljnim analizama utvrdićemo da li su sredstva koja su namijenjena u tom dijelu trošena onako kako treba, da li su popravke bile opravdane ili ne – navodi Rabrenović.
On dodaje da je završena sistematizacija radnih mjesta koja je dobila saglasnost gradonačelnice.
–Planirano je dovođenje stručnih kadrova i vrlo malo povećanje broja zaposlenih. Po staroj sistematizaciji bilo je sistematizovano 146 radnih mjesta, a po novoj je sistematizovano 153 radnih mjesta. Svako novo zapošljavanje biće praćeno stvarnom potrebom za zapošljavanjem – navodi Rabrenović.
V.d. rukovodioca Služba za zajedničke poslove navodi da će se u narednom periodu baviti i zgradom Gradskog parlamenta.
– Imamo problema sa šalter salom koja prokišnjava često zbog lošeg izolacije ploče. Preduzeli smo mjere u smislu sanacije i u budžetu Glavnog grada je opredijeljeno 300.000 eura. Sada nismo u mogućnosti da radimo zbog nelogičnosti i propusta, a koje su to nelogičnosti i propusti to ne mogu još da kažem jer prikupljamo podatke oko gradnje objekta i njegovog pravnog statusa. Kada prikupimo sve podatke naknadno ćemo izaći u javnost predsjednica Skupštine Glavnog grada Jelena Borovinić Bojović i ja– poručuje Rabrenović.
Komentari (0)
Ostavite svoj komentar