/ Foto: Nova.rs
12/02/2022 u 21:34 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Milan Marić glumi Žarka Lauševića: Njegova priča je emotivna i bolna

Fokus priče biće Žarkova borba sa samim sobom, kazao je talentovani glumac

Dugo se spekulisalo da će omiljeni glumac mlađe generacije Milan Marić tumačiti starijeg kolegu Žarka Lauševića u seriji po motivima njegove knjige.

Marić je sada tu informaciju potvrdio i otkrio na koji način će graditi priču.

Zahvaljujući ulozi Tome Zdravkovića u ostvarenju „Toma“ Dragana Bjelogrlića, Marić je iznova potvrdio da je jedan od najtalentovanijih glumaca koji trenutno rade.

On je sada potvrdio da će se uskoro naći u ulozi Žarka Lauševića u seriji koja će se raditi po motivima njegove knjige.

- Zapravo, kada su me pozvali i rekli o čemu se radi bio sam zbunjen i uopšte nisam znao kako da reagujem. S jedne strane mi je zazvučalo veoma izazovno, a s druge strane sam pomislio 'Au, još jedna uloga o životu čoveka kojeg svi poznaju i imaju nekakav odnos prema njemu i cijelom tom događaju'. Ta priča je priča koja je višesložna, bolna i emotivna, te me je zanimalo da čujem od reditelja šta je ideja i da pročitam scenario. Odluku sam donio kada sam shvatio da se pravi serija samo po motivima Žarkove knjige i tog događaja, a da je fokus priče borba sa samim sobom- rekao je Marić za "Blic".

On se osvrnuo i na paralele koje bi eventualno mogao da napravi sa Lauševićevim životom.

- Ne poznajem toliko Žarkov život da bih mogao da pravim paralele, ali mislim da to i nije važno, na kraju krajeva, jer ovaj lik svakako neće u našoj postavci biti Žarko. Zapravo, gradimo jedan potpuno fiktivan lik unutar okvira priče o kojoj su svi ponešto čuli. Zadatak glumca je da nađe koliko može sličnosti sa likom kojeg glumi, ali i da sebe izmesti iz sebe i da otključa neke potpuno nepoznate stvari koje nisu sklone njegovom karakteru i senzibilitetu. Mislim da je važno da shvatimo da ideja ove serije nije dokumentarna rekonstrukcija tog događaja, nego unutar okvira te tragične priče pokušaj da se dekonstruišu i vrijeme i ljudi unutar tog i takvog ludog vremena- zaključio je Marić.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
30. mart 2025 01:39