Kim Novak / Francois Mori/Guliver/AP
09/06/2025 u 21:41 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Filmski festival u Veneciji: Kim Novak dobitnica nagrade za životno djelo

Američka glumica Kim Novak dobiće na ovogodišnjem Filmskom festivalu u Veneciji nagradu za životno djelo, saopštili su organizatori.

Proslavila se u filmu Alberta Hičkoka „Vertigo“ iz 1958. godine, a organizatori su naveli da će se na ovogodišnjem festivalu prirediti svjetska premijera dokumentarnog filma „Vertigo Kim Novak“, švajcarsko-američkog reditelja Aleksandra Filipa, napravljenog u saradnji sa glumicom.

Holivudsku karijeru 92-godišnja Novak je završila prije mnogo godina, nakon čega se posvetila slikarstvu, a u poslednjih nekoliko godina se ponovo pojavljuje u javnosti, na značajnim filmskim jubilejima.

Ona je rekla da je povodom dobijanja nagrade duboko dirnuta i navela da biti prepoznat po svom opusu u ovom trenutku života za nju predstavlja ostvarenje sna.

- Cijeniću svaki trenutak koji provedem u Veneciji i ispuniće mi srce radošću - dodala je Novak.

Robertu de Niru dodijeljena počasna Zlatna palma, u takmičarskom dijelu programa 19 filmova

Filmski festival u Veneciji ove godine se održava od 27. avgusta do 6. septembra, a zvanična selekcija filmova će biti objavljena krajem jula, dok će na čelu žirija ove godine sjedjeti američki reditel,j Aleksandar Pejn.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
23. jun 2025 11:20