
Snima se novi biografski film o Majklu Džeksonu koji potpisuje Grejem King, tvorac "Boemske rapsodije". Ostvarenje se kreira u saradnji sa porodicom i rukovodiocima imanja koji brinu o zaostavštini kralja popa, što može uticati na to kako će se priča baviti višestrukim optužbama za seksualno zlostavljanje dece koje su podignute protiv njega tokom karijere i nakon smrti 2009.
Scenario potpisuje trostruko nominovani za Oskara Džon Logan. King i Logan su ranije sarađivali na filmu „Avijatičar“ Martina Skorsezea, piše „Varijeti“.
Džeksonov život i muzika nedavno su inspirisali emisiju na Brodveju, „MJ“, koja je smještena u vrijeme dok se Džekson pripremao za „Dangerous World Tour“ 1992. – period pre nego što je prvi put optužen za seksualno zlostavljanje djece. Džekson je negirao te navode i riješio tužbu. Kasnije mu je suđeno za zlostavljanje djece 2003. godine i proglašen je nevinim po svim tačkama. Pjevač je umro 2009. u 50. godini i uvijek je tvrdio da je nevin, ali je njegovo nasljeđe i dalje zamagljeno tvrdnjama.
Dokumentarac HBO-a iz 2019. "Leaving Neverland" uključivao je novu seriju optužbi koreografa Vejda Robsona i glumca Džejmsa Sajfčaka koji su dokumentovali veze sa pokojnim pjevačem u djetinjstvu.
Prema saopštenju u kojem se najavljuje dogovor o distribuciji, "Majkl" će publici dati "dubinski prikaz komplikovanog čovjeka koji je postao kralj popa. On će oživjeti Džeksonove najikoničnije nastupe jer daje intimni uvid u umjetnički proces i lični život muzičara."
- Veoma sam uzbuđen što će "Lionsgate" biti dio ovog epskog filma, i oduševljen sam što ću raditi sa Grejemom, koji je pokazao uspjeh u dokumentovanju legendarnih životnih priča, od "Boemske rapsodije" do "Alija" - kada smo u kombinaciji sa Džonom, ne možemo biti u izvanrednijim rukama - rekli su iz produkcije.
King je dodao:
- Prvi put sam upoznao porodicu Džekson 1981. i čast mi je što mogu da prenesem njihovo nasljeđe na veliko platno. Sjedeći na stadionu "Dodger" i gledajući "Victory Tour", nikada nisam mogao da zamislim da ću skoro 38 godina kasnije dobiti privilegiju da budem dio ovog filma - kaže Grejem.
- Još od malih nogu, kao član grupe Jackson 5, Majkl je volio magiju bioskopa. Kao porodica, počastvovani smo što će naša životna priča oživjeti na velikom ekranu - rekla je majka Majkla Džeksona Ketrin Džekson.
Džeksonova lista pop hitova koji će se čuti i u filmu obuhvata i "Billie Jean", "Beat It", "Thriller", "The Way You Make Me Feel" i "Man in the Mirror". Majkl Džekson je i danas jedan od najprodavanijih pjevača u istoriji muzike sa procijenjenom prodajom ploča od preko 400 miliona.