
Tokom dva dana rada učesnici su razgovarali o ključnim izazovima kao što su govor mržnje, nasilje i marginalizacija određenih društvenih grupa, a bili su u prilici da predlože ideje i viziju o tome kako bi trebalo unaprijediti svoj grad, te da kroz zajednički rad doprinesu jačanju solidarnosti i izgradnji povjerenja između građana i institucija.
Potpredsjednik Opštine Bijelo Polje Nermin Bećirović kazao je da lokalna uprava ulaže ogromne napore da uključi širu lokalnu zajednicu, kako bi, ističe, došli do kvalitetnijih odluka koje su od opšteg interesa.
– Spremni smo da naš rad dodatno unaprijedimo i saslušamo svaki predlog i sugestiju, kako da na što kvalitetniji način uključimo širu lokalnu zajednicu u sve procese, kako bi zajedno došli do najboljeg rješenja i strategija u cilju kvalitetnijeg života svih nas koji živimo u Bijelom Polju - kazao je Bećirović.
Predstavnik Programa Ujedinjenih nacija za razvoj UNDP - tima Ivan Bošković kazao je da je bilo potrebno da se pokrene ovaj program koji ima za cilj jačanje povjerenja građana i građanki prema institucijama, sa finalnim ciljem izgradnje rezistentnih i otpornih zajednica.
– Ta izgradnja povjerenja se može dostići samo ako institucije imaju adekvatna rješenja na probleme i sugestije koje dolaze od građana. Da bi dobila povjerenje od građana institucija mora da je otvorena za sugestije od strane građana i da ima konkretna i adekvatna rješenja na te inpute koji dolaze od građana-naglasio je Bošković.
Program "Zajedno za opšte dobro" u okviru kojeg se organizovao događaj u Bijelom Polju, realizuju UNDP, UNICEF i UNESKO u saradnji sa Vladom Crne Gore, a finansira ga Fond Ujedinjenih nacija za izgradnju mira.
Коментари (0)
Оставите свој коментар