Na radionici su gimnazijalci imali priliku da kroz praktične vježbe i interaktivni pristup steknu nova saznanja o glumi i procesu u radu sa osobama sa invaliditetom (OSI) u filmskoj industriji.
Otašević, sa dugogodišnjim iskustvom u teatru i filmu objasnila je značaj inkluzivnosti u kulturnom stvaralaštvu i podstakla učesnike da kroz kreativne metode pristupe radu sa licima sa invaliditetom.
- Film je snažan medij koji može doprinijeti društvenim promjenama, a kroz inkluzivnost možemo otvoriti prostor za nove perspektive i priče - izjavila je Otašević.
Ona je govoreći o značaju inkluzije istakla značaj prihvatanja različitosti i koliko je to važno naročito za ranjive grupe kojima je potrebna podrška društva.
Radionica u Bijelom Polju dio je projekta Change/Promjena koji uključuje panel diskusije, predavanja i networking sesije, a sve u cilju jačanja dijaloga između organizacija civilnog društva, donosilaca odluka i kulturnih institucija.
Projekat pruža priliku za saradnju sa stručnjacima iz oblasti kulture, filmske produkcije i menadžmenta u kulturi.
Prvi dio projekta realizovan je tokom 5.Filmskog festivala "Uhvati film" u Kotoru, dok je drugi dio projekta After Fest i realizuje se u Bijelom Polju.
Projekat “Change/Promjena” realizuje NVU Art 365 u okviru programa “U PRAVO VRIJEME – Podrška zaštitnicima/ama ljudskih prava i OCD u oblasti promocije ljudskih prava i razvoja demokratske kulture”, a koji realizuju nevladine organizacije NVO “Juventas”, HelpMontenegro, NVO “Centar za monitoring i istraživanje – CEMI”, NVO “Queer Montenegro” i Otvoreni centar Bona fide uz podršku Delegacije Evropske unije i kofinansiranje Ministarstva javne uprave.