
Sajam domaćih poljoprivrednih proizvoda i rukotvorina održan je u Bijelom Polju, na gradskom trgu, u okviru 19. Internacionalnog festivala tamburaških orkestara.Sajam je okupio više od 15 izlagača iz Bijelog Polja, ali i drugih krajeva Crne Gore, na čijim štandovima su se mogli pronaći proizvodi domaće radinosti, ali i proizvodi od meda, mesa, voća, povrća... Direktorica lokalne Turističke organizacije Violeta Obradović kaža da je ovaj sajam sjajna prilika da Bijelo Polje pokaže da ima mnogo toga da ponudi i u oblasti gastronomije, rukotvorina, suvenira.
– Prošle godine smo se priključili organizaciji Internacionalnog festivala tamburaških orkestara sa željom da uvežemo turizam, kulturu i tradiciju, sve ono čime Bijelo Polje treba da se ponosi, ali i da iskoristimo ljetnju turističku sezonu i da maksimalno promovišemo naš grad kao poželju turističku destinaciju – istakla je Obradović i dodala da sajam traje tri dana.
Ona je zahvalila svim učesnicima sajma, kako gostima iz Petnjice, Berana i Plava, tako i lokalnim proizvođačima.
Veljko Đurović iz Bijelog Polja ke da je na svom štandu izložio livadski med, kojeg, zahvaljujući prvom dijelu godine, ima dosta.
– Ipak, cijene rastu, pa je i med poskupio za dva eura, ali se nadam da će ipak kupaca biti, jer je med prije svega važan za zdravlje. Tu imamo i neke mješavine za bronhije, krvnu sliku, štitnu žlijezdu, tako da ima posjetilaca i mušterija – kaže Đurović i dodaje da ima oko 300 košnica.
Pčelar iz naselja Nikoljac Zoran Karišik pored meda izložio je brojne domaće proizvode, koji se mogu naći i na štandu Sanje Simonović Delević iz Berana.
– Zadovoljni smo prodajom, naroda ima dosta, posjetioci su zadovoljni. Očekujemo da ćemo privući i goste iz inostranstva, učesnike festivala tamburaških orkestara jer oni voleda probaju med, džemove i sve domaće što odavno nisu jeli – kaže Simonović Delević.
Mirka Šunjevarić iz Zlakusa već godinama u Bijelom Polju izlaže i prodaje grnčarsko posuđe, čijom se izradom njena porodica bavi već 500 godina.
– Riječ je o grnčarskom posuđu koje je jedinstveno u svijetu po načinu izrade i materijala od kojeg se pravi. Uvijek ima zainteresovanih kupca koji se oduševe originalnošću – kaže Šunjevarić, koja je i predsjednica Udrženja žena "Zlakušanke".
Komentari (0)
Ostavite svoj komentar