
Nelegalne deponije su jedan od najvećih ekoloških problema u opštini. Ima ih i u gradskim i u prigradskim naseljima, niču na planinskim putevima, pored mora i jezera... Iako postoji regionalna deponija "Možura", a odvoz otpada je redovan, nesavjesni građani se, zbog neznanja i nezainteresovanosti za okolinu, i dalje odlučuju da, najčešće noću, istovare velike količine smeća na mjestima koja nisu za to predviđena.
Iz DOO "Komunalne djelatnosti" kažu da ulažu maksimalne napore kako bi grad bio čist. Izvršni direktor, Stevo Pejović, ističe da se svakodnevnim angažovanjem radnika grad čisti, prazne se kontejneri, uklanja se kabasti otpad...
-Svakodnevno smo svjedoci pojavljivanja "divljih deponija" nastalih od baštenskog otpada, najviše od orezivanja voća. Radimo ono što mi možemo da uradimo - brze intervencije na uklanjanju otpada. Mi nemamo nikakvih zakonskih mogućnosti da sankcionišemo počinioce, pa se iz tog razloga nalazimo u najgoroj situaciji. Usled nepoznavanja ove činjenice, često smo meta raznih kritika, po našem mišljenju neopravdanih. Neki građani svoje ponašanje žele da opravdaju kritikom naših radnika - kaže Pejović.
Problem divljih deponija je posebno izražen na području MZ Mrkojevići. Predsjednik MZ, Senad Arabelović, ističe da je do skoro najveća deponija u Dubravi sanirana, a da se sporadično odlože kese s komunalnim otpadom, koje Komunalno preduzeće relativno redovno počisti.
-Deponija na samoj granici opštine prema Ulcinju, poslije hotela "Vidikovac", a prije tunela, koja je pred prošlu turističku sezonu bila očišćena, ponovo je aktivirana, i to značajnije nego prije. Na Goranici, raskrsnici puteva od Karastanovića prema Gorani, ponovo se nelegalno odlažu građevinski materijal i otpadne gume. Od raskrsnice (stari "Agroeksport") prema Kunjama još uvijek postoji mini- deponija - kazao je Arabelović.
Коментари (0)
Оставите свој коментар