
Savjetu Mjesne zajednice Nedakusi obratila se peticijom i potpisima grupa mještana u vezi sa izvođenjem radova na adaptaciji, rekonstrukciji i ograđivanjem prostora oko željezničke stanice u Bijelom Polju. U peticiji građani navode kako ih niko nije konsultovao u vezi sa najnovijim radovima koji se planiraju izvesti u bliskom periodu, a koji su od vitalnog značaja za njihov opstanak i dalju egzistenciju na ovom prostoru. Takođe, u peticiji navode da su spremni na proteste i radikalizaciju svojih aktivnosti kao vid nezadovoljstva postojećom situacijom u slučaju da im se niko ne obrati i pokuša naći kompromisno rješenje.
-Naime, još od 1976.godine kada je izgrađena željeznička pruga Beograd-Bar stanovništvo ove Mjesne zajednice kuburi sa ovim problemom, koji je dodatno dobio na intezitetu od kada se počelo sa izgradnjom nova dva kolosjeka na glavnoj stanici u Nedakusima i sada sa ograđivanjem prostora oko stanice.Činjenično stanje je tako da Željeznička stanica razdvaja Mjesnu zajednicu Nedakusi od industrijske i trgovačke zone kao i glavne magistrale koja je povezuje sa centrom grada i školama-kaže Željko Raičević, predsjednik MZ Nedakuse, koji je uputio zahtjev Vladi Crne Gore-Ministarstvu kapitalnih investicija i potpredsjednik Vlade i ministru mr Ervinu Ibrahimoviću.
Preko 2.200 stanovnika ove MZ prinuđeno da se svakodnevno preskače ili podvlači ispod vagona kako bi došli do pomenutih destinacija.
-U ovakvoj situaciji možete zamisliti, kakva opasnost vreba stanovništvo (posebno djecu i omladinu kojima je magistrala jedina veza sa školom) ove MZ, kojom prilikom se dogodilo više nesrećnih slučajeva na ovom potezu sa smrtnim posljedicama. Za rješavanje ovog problema postojalo je obećanje, još prilikom izgradnje Željezničke stanice (1976 godine) da će biti riješen tokom vremena, ali se još iz dosada nepoznatih razloga to nije uradilo-ističe Raičević.
Kako se naselje tokom vremena širilo i naseljavalo (oko 1.000 stanovnika i 240 domaćinstava prilikom izgradnje pruge Beograd-Bar a danas 2.500 aktivnog stanovništva i preko 800 domaćinstava) problemi sa Željezničkom stanicom su postajali sve veći.
-Imamo četiri goruća problema koja se moraju riješiti. Problem sa prelaskom građana preko šest kolosjeka. Čišćenjem kanala pored kolosjeka na Željezničkoj stanici i propusta ispod šina za odvođenje atmosferkih voda, do rijeke Lim. Takođe, problem je i sa nečišćenjem kanala i prpusta za odvod atmosferskih voda uz zonu Željezničke stanice (1. 500 metara), a koja je vlasništvo Željeznice, na kojoj se planira izgradnja zaštitne ograde. Problem je i sa podvožnjakom (2,20 metara širine i 2 metra visine) na kraju naselja-navodi Raičević.
Dodaje Raičević da su se sastali sa Mirsadom Ćatovićem, direktorom Direktorata za inspekcijske poslove u Ministarstvu kapitalnih investicija, mr Veselinom Mandićem, glavnim inspektorom kapitalnih investicija (glavni inspektor za željeznički saobraćaj) i Ernadom Suljevićem, predsjednikom Skupštine opštine Bijelo Polje.
-Tom prilikom, pomenuti funkcioneri su se uvjerili u činjenično stanje i saglasili se sa građanima da je potrbno da se u što hitnijem roku obratimo Ministarstvu kapitalnih investicija sa ponuđenim predlogom za rješavanje ovog egzistencijalnog problema za građane naše MZ-zaključio je Raičević.