Након завршетак локалних избора у Улцињу слиједи конституисање нове власти, а који год је политички субјекти конституисали имаће пуне руке посла. Јер, бројна обећања дата грађанима претходних година, па и деценија углавном су остала мртво слово на папиру. А најављивано је много тога. Почев од развоjа еко, кампинг и спортског туризма, како би сезона траjала преко читаве године; покретања производње соли на солани, преко рjешавање проблема канала Порт Милена, реконструкциjе водоводне и канализационе мреже, спајање булевара Скендербега и булевара Теута, изградњe спортске дворане, операционе сале у породилишту, отварање дневног центра за старију популацију, изградњe прихватилишта и центра за збрињавање одоjчади, дjеце,омладине, изградњe нових школа и вртића, кредитнe подршка пољопривредницима, изградњe марине ... У суштини сви ранији властодршци, обећавали су да ће Улцињ постати развиjена општина у коју ће се радо долазити, а млади неће одлазити. Ипак, општина Улцињ данас спада у ред сиромашнијих општина у Црној Гори. Цивилни активиста и извршни директор НВО "Зелени корак ", Џељал Хоџић наводи примjер коjи, како каже, много говори о томе како су фукционисале претходне власти.
- Ових дана навршава се тачно 20 година од када jе jедна од гарнитура локалне власти, како их ја зовем три П власти (партиjско, патриотска, популистичка), капиталним буџетом за 2002. годину предвидjела изградњу канала и повезивање риjеке Боjане и Порт Милене, како би очистила ту еколошку бомбу. Планирано jе било да поред Општине, средства за таj проjекат обезбиjеди и Влада, преко Дирекциjе jавних радова. О тога ниjе било ништа. Исте те 2002.године предвиђен је био почетак изградње система за пречишћавање отпадних вода. Потом изградња марине од 2002. до 2005. године у насељу Лиман. Ни од тога ниjе било ништа - подсјећа Хоџић.
Према његовим риjечима социолози би за тако нешто рекли "папир трпи све".
- Наши политичари jедно мисле, друго кажу, а треће раде. Зато општина Улцињ данас доживљава наjвећу политичку економску, социjалну, амбиjенталну, еколошку и демографску деградациjу и деформациjу, наjтежу у последњих 50 година - тврди Хоџић и додаје да, што се тиче претходних власти, које су управљале општином, све су функционисале по оној народној изреци: "Сjаши курта да узjаше мурта"!.
- За овако, односно досадашње стање, зна се ко су кривци. Улцињ има будућност само ако буду доминирали: знање моралне вриjедности и сарадња свих стрктура власти. Надам се да ћемо једном имати бољу, стручниjу, моралниjу и одговорниjу власт. А када ће то бити не знам - поручује Хоџић.