
Rektorat Univerziteta u Prištini dobio je danas popodne prijetnju bombom zbog čega je reagovala Kosovska policija. Nakon izvršenih provjera, policija je saopštila da nije pronašla eksplozivnu napravu.
Zvanično je objavljeno da je na mejl adresu Rektorata Univerziteta u Prištini kasno popodne stigla poruka o postavljenoj bombi.
Potom je obavještena policija koja je izašla na teren.
„Kosovska policija je odmah angažovala sve svoje relevantne jedinice, koje su izašle na mjesto događaja, prvo su obezbjeđivale lice mjesta i evakuisale osoblje iz zgrade Rektorata“, naveli su u saopštenju.
Potom su jedinice koje su bile angažovane na ovom slučaju počele da sprovode kontrole i provjere.
Policija se kasnije još jednom oglasila navodeći da nakon izvršenog uviđaja nisu naišli na eksplozivnu napravu.
Sve dalje radnje i istrage biće preduzete u koordinaciji sa pravosuđem, poručili su.
Prethodne dvije sedmice prijetnje bombama stigle su na mejl adrese škola u nekoliko gradova u Crnoj Gori i Srbiji, prije dva dana evakuisana je jedna državna institucija u Beogradu, a danas je takav slučaj zabilježen i u Prištini.
Коментари (2)
Оставите свој коментар