
Britanski The Times objavio je kako ruski predsjednik Vladimir Putin šalje skupinu od 400 plaćenika iz tzv. Vagner grupa (Wagner Grupe) da ubiju ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog.
Vagner grupa je privatna milicija koja je, prema pisanju Tajmsa, dobila naredbu od Vladimira Putina da ubije Zelenskog i još 23 službenika ukrajinske vlade, što bi Moskvi olakšalo da preuzmu kontrolu nad Ukrajinom.
Radi se o grupi visokouvježbanih plaćenika pod kontrolom Jevgenija Prigožina, bliskog saveznika ruskog predsjednika kojeg često nazivaju "Putinovi kuharom". Navodno su stigli prije pet nedjelja ie im je za atentat na Zelenskog ponuđen ogroman novac.
Plaćenici navodno prate Zelenskog i njegove kolege putem njihovih mobilnih telefona, te tvrde da znaju gdje se nalaze u bilo kojem trenutku. Drugi izvor Tajmsu je kazao da je misija ubistva Zelenskog zasad pauzirana, barem dok Rusija održava pregovore s Ukrajinom.
Коментари (0)
Оставите свој коментар