/ Demonstracije u Sudanu FOTO: TWITTER/Avaz
17/11/2021 u 21:10 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Ubijeno pet sudanskih demonstranata

Nekoliko skupova izbilo je širom Khartouma, iako su telefonske linije prekinute, a internetske usluge nisu u funkciji od puča 25. oktobra

Pet sudanskih demonstranata ubijeno je iz vatrenog oružja, a deseci su ranjeni, saopštilo je medicinsko osoblje, na protestima gdje se okupilo hiljade ljudi protiv prošlomjesečnog puča, uzvikujući "ne vojnoj moći", prenosi Avaz.

Broj smrtnih slučajeva u Khartoumu porastao je na 29 u nemirima nakon vojnog preuzimanja vlasti 25. oktobra, prema nezavisnom Središnjem odboru sudanskih ljekara.

Nekoliko skupova izbilo je širom Khartouma, iako su telefonske linije prekinute, a internetske usluge nisu u funkciji od puča 25. oktobra, izvijestili su novinari AFP-a.

Snage sigurnosti ispalile su suzavac, ranivši još nekoliko učesnika protesta, rekli su svjedoci. Sindikat ljekara takođr je izvijestio o "desetinama ranjenih od metaka", dok snage sigurnosti poriču da su ispaljivale bojeve metke.

- Narod je izbrao civilnu vlast - skandirali su demonstranti, uzvikujući i parole protiv sudanskog vladara, generala Abdela Fataha al-Burhana.

Demonstracije su takođe izbile u Port Sudanu, najvećoj sudanskoj luci i glavnom gradu sudanske savezne države Crveno more, rekao je novinar AFP-a, protiv državnog udara koji je zaustavio demokratsku tranziciju koja je uslijedila 2019. godine nakon svrgavanja dugogodišnjeg diktatora Omara al-Bašira.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
    
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
23. april 2025 11:06