CNP, pogled na Veliku scenu / -foto: S.Ć.
05/12/2021 u 17:27 h
Svetlana ĆetkovićSvetlana Ćetković
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

CNP u decembru: „Bladi mun”, Ansambl „Kolo” i „Carstvo mraka”

Repertoar Crnogorskog narodnog pozorišta do kraja godina biće u znaku premijere predstave „Bladi Mun“ po tekstu i režiji Ane Đorđević, kao i gostovanja Narodnog pozorišta Beograd, Ansamla „Kolo“ i Novogodišnjeg koncerta

Predstava „Bladi Mun“ će premijerno biti izvedena 28. decembra u 20 sati na Velikoj sceni, a na repertoaru je i 29. i 30. decembra.

“Bladi Mun“ je nova, prilagođena našoj sredini, verzija komada „Crna kutija“ rediteljke i spisateljice Ane Đorđević, koju je ona napisala inspirisana filmom „Savršeni stranci“. Dramaturg ovog komada je Stefan Bošković, kostimografkinja Svetlana Cvijanović, scenografkinja Ljubica Petrović, kompozitorka Ivana Čanović, asistentinja rediteljke je Nataša Milićević, a izvršni producent Danilo Milatović. U predstavi igraju Sanja Vujisić, Nikola Perišić, Kristina Stevović Obradović, Aleksandar Gavranić, Filip Đuretić, Maša Božović, Stevan Vuković i Branka Otašević.

Pozorišna publika imaće priliku da uživaju 7. decembra na Velikoj sceni CNP-a, za kada je zakazano gostovanje predstave Narodnog pozorišta iz Beograda „Carstvo mraka“ koju je po Tolstojevom tekstu režirao Igor Vuk Torbica. Ansambl narodnih igara i pesama Srbije „Kolo“ u saradnji sa „Beoartom“ predstaviće se crnogorskoj publici 16. decembra u 20 sati na Velikoj sceni.

Jurij Revič, Ivana Čanović i Kamerni orkestar Crne Gore na Novogodišnjem koncertu

Nastavlja se i tradicija Novogodišnjeg koncerta, koji će ove godine biti održan 22. decembra, kada će na sceni nacionalnog teatra nastupiti slavni violinista Jurij Revič i sopran Ivana Čanović. Ovom prilikom publici će biti predstavljen novi Kamerni orkestar Crne Gore sastavljen od najboljih muzičara iz naše države i regiona a dirigent je maestro Lorenzo Tazijeri. Na programu će biti poznate melodije simfonijske muzike, tradicionalne i savremene kompozicije za violinu i operska muzika.

Tokom poslednjeg mjeseca 2021. godine biće izvedene i predstave „Zlostavljanje“ Iva Andrića u izvođenju Jovane Todorović, „Đokonda“ Viktora Lodata u režiji Dušanke Belade, „The Effect“, Lusi Prebl u režiji Danila Marunovića i „Policajci“ Slavomira Mrožeka u režiji Aleksandra Jovanovića.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Komentari (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
    
Još nema objavljenih komentara

Ostavite svoj komentar

  1. Registrujte se ili prijavite na svoj nalog
26. april 2025 21:19