Ovo je 12. izdanje Festivala lutkarstva, a ove godine ugostiće devet pozorišta iz pet zemalja - Španije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Italije i Crne Gore. Predstave će se, osim u Podgorici, igrati i u Bijelom Polju, Šavniku, Mojkovcu, Plužinama i u Herceg Novom.
Festival lutkarstva organizuje Dječiji umjetnički centar, suorganizator je MCCG, a podržali su ih Ministarstvo kulture i medija Crne Gore, Sekretarijat za kulturu Glavnog grada Podgorica, KIC "Budo Tomović" i drugi sponzori, donatori i prijatelji.
Informacije o predstavama, ulaznicama i program Festivala biće uskoro dostupni na zvaničnom sajtu www.lutkarstvo.me, kao i na Gejsbuk stranici www.facebook.com/lutkarstvo i Instagram profilu @lutkarstvo.me.
Iz Španije na festival stiže umjetnik David Zuazola sa predstavom "Walker", iz Srbije stižu Pozorište lutaka "Pinokio" sa predstavom "Snežana i sedam patuljaka", Dječije pozorište Subotica sa predstavom "Želim da budem normalan" i Pozorište za decu i mlade Kragujevac sa predstavom "Životinjske priče". Iz Bosne i Hercegovine stižu Dječije pozorište Republike Srpske, sa predstavom "Crvenkapica" i Pozorište lutaka Mostar sa predstavom "Mačak u čizmama". Iz Italije stiže "Teatro del Drago" sa predstavom "Pinokio". Crnogorski učesnici festivala su Teatar "Korifej" sa predstavom "Vilinjska gora" i Gradsko pozorište Podgorica sa predstavom "Pomelo, mali ružičasti slon".
U Bijelom Polju i Mojkovcu gostovaće Pozorište za decu i mlade Kragujevac, a u Šavniku i Plužinama Pozorište lutaka Mostar, dok će u Herceg Novom gostovati "Teatro del Drago".
Festival je takmičarskog karaktera, a o nagradama će odlučivati međunarodni stručni žiri, ali i dječji žiri sastavljen od podgoričkih osnovaca.
