
Svečano otvaranje Centra za kulturu Prijestonice Cetinje biće upriličeno u utorak, 26. septembra, u prostorijama Centra na Dvorskom trgu (nekadašnji "Atelje Dado"), sa početkom u 18 časova, stoji na fejsbuk stranici Prijestonice.
Na svečanosti će biti otvorena izložba Cetinjanke Marije Mrvaljević, najmlađe umjetnice sa Cetinja, koja se slikanjem bavi još od treće godine i svoje radove će po prvi put predstaviti javnosti.
JU Centar za kulturu Prijestonice Cetinje osnovan je 22.12.2022. godine kao kulturna organizacija od javnog interesa koja će se baviti produkcijom, organizacijom i izvođenjem programa iz svih oblasti kulturno-umjetničkog stvaralištva, izdavačkom djelatnošću, organizacijom kulturno-umjetničkih manifestacija i festivala, kao i saradnjom sa drugim ustanovama kulture.
Dramaturškinja Jelena Milošević imenovana je za v.d. direktorku cetinjskog Centra za kulturu u junu ove godine, kako je pisao Cetinjski list.
Ž.J.
Коментари (0)
Оставите свој коментар