Kraj za Slovenke na OI / -FOTO:ROKOMETNA-ZVEZA/FACEBOOK
03/08/2024 u 19:18 h
D.K.D.K.

Adžićeva Slovenija bez nokaut faze, Brazil među osam

Šveđanke u posljednjih 18 minuta slomile otpor "dežele"

Imale su rukometašice Slovenije četiri gola razlike u 42. minutu protiv Švedske (17:13), ali su onda potpuno pale u posljednjih 18 minuta, doživjele treći vezani poraz (27:23) i tako svoj istorijski nastup na Olimpijskim igrama završile u grupi. Četvrtfinale je ostalo san za selekciju koju vodi crnogorski stručnjak Dragan Adžić, a koja se radovala samo pobjedi protiv Južne Koreje sa kojom zajedno pakuje kofere i vraća se kući. Iz grupe A među osam najboljih idu Norveška, Švedska, Danska i Njemačka.

U grupi B, Brazil je u direktnom obračunu za četvrtfinale očitao lekciju Angoli i pridružio se Francuskoj pred kojom je nemoćna bila na ovom turniru očajna Španija, te Holandiji i Mađarskoj.

Rezultati 5. kola - grupa A: Slovenija - Švedska 23:27, Norveška - Njemačka 30:18, Danska - Južna Koreja 28:20. Grupa B: Mađarska - Holandija 26:30, Španija - Francuska 24:32, Brazil - Angola 30:19.

Parovi četvrtfinala (utorak, 6. avgust): Danska - Holandiјa (9.30), Francuska - Njemačka (13.30), Mađarska - Švedska (17.30), Norveška - Brazil (21.30).