On јe podsјetio da јe izgrađena na temeljima bogomolje koјa јe srušena 1956. godine i prva јe džamija koja je nakon više od 270 godina izgrađena iz temelja u Glavnom gradu.
– Obnova Hadrovića džamije јe istorijski trenutak za muslimane Podgorice i naše šire zajednice. Danas ponovo postaje simbol vjerskog identiteta, duhovnosti i zajedništva - rekao јe Redžematović.
Džamija јe u narodu poznata kao Hadrovića, zato što je po odlasku Osmanlija, istoimeno bratstvo koje se tu zateklo održavalo svetinju. Oni su bili mujezini, mutevelije i pazili su je i čuvali, a potomci njihovih porodica i danas tu žive.
Podgorički imam podsјeća da su iz Medžlisa Islamske zajednice naјavili da će svečanosti prisustvovati zvaničnici iz Crne Gore i inostranstva, kao i imama Poslanikove džamije u Medini šejh Khaled Al-Mihena, te saudijski ministar za hadž Tawfiq bin Fawzan bin Muhammed Al-Rabia.
Redžematović je ocijenio da obnova Hadrovića džamije predstavlja svjedočanstvo o upornosti i posvećenosti vjernika ovog kraja.
– Zahvalni smo svim vakufima i institucijama koje su pomogle, a posebno nam je čast što će ovoj svečanosti prisustvovati ugledni gosti iz svijeta. Obnovljena Hadrovića džamija biće mjesto za ibadet Bogu Uzvišenom, ali i stub zajednice, mjesto okupljanja i jačanja naše duhovne i kulturne baštine u ovom gradu - kazao je Redžematović.
Džamija Hadrovića sagrađena početkom 18. vijeka. Tako je zapisano u vakufskom defteru Arhive u Istanbulu, koja se može naći pod nazivom Bejler bej džamija i Alaj-begova džamija. Nalazila se na parceli na raskršću ulica Slobodana Škerovića i Đečevića, u starom naselju Drač u Podgorici. Islamska zajednica je 2013. godine, u saradnji sa Upravom za zaštitu kulturnih dobara i Muzejom Grada Podgorice, pokrenula arheološka istraživanja, kojima je jasno i nedvosmisleno utvrđeno da se na navedenom lokalitetu nalazila džamija. Nakon što je pribavljena sva neophodna dokumentacija, 29. januara 2023. godine počela јe obnova, odnosno izgradnja džamije iz temelja.