Чини се да је локална самоуправа поступила по принципу ако треба да се прогута жаба учини то одмах, а ако треба прогутати више њих бирај највећу. Пошто смо се помирили са високим рачунама, било је све лакше. Подгорица није добила ниједну нову школу или вртић, а нажалост је остала без ОШ "Владимир Назор" која је затворена да се не би срушила на ђаке, пјесникове цврчке. Већ у првим данима године пред нама очекује се камен темељац за гробље на Ћемовском пољу, и брзо ћемо знати хоће ли министраства, еколози и сви они који пију воду са издана поља прогутати ту жабу...
Подгорица је добила споменик црногорске принцезе и италијанске краљице Јелене Петровић Савоја са, како један наш шаљиви суграђанин каже, фризуром "дританком". Отворена је Југозападна обилазница са мостом Луча и то 21. маја шетњом функционера, а само неколико сати након тога грађевина је затворена јер су морали да се измјесте далеководи. Отворен је и пјешачки мост на Морачи, првенствено грађен да би се пребациле колекторске цијеви, а и њиме су се прво прошетали локални функционери. И Маслине су добиле нови мост преко Савиног потока, који је у току градње морао бити порушен јер је рађен мимо пројекта. На дар је стигло и шеталиште уз Морачу, од Блажовог до моста Миленијум, и тачно је да се даровноме коњу у зубе не гледа, али нијесу у питању зуби него локве. Некад се пјевало "скаче ка скобаљ из Мораче", а сад "шета бријегом Мораче и локве прескаче". На ободу Блока пет изграђен је парк Ђорђу Балашевићу, помало чудно јер нити је рођен у нашем граду, а није ни писао о њему. Али, наклон за пјесника и љубав! Град је добио и Кућу здравља, уведен је и нови социјални сервис, на четири точка, "Комшо" за превоз најстаријих суграђана. Заборавило се на реконструкција Трга и није успјела продаја некадашње робне кућу Београд за коју је три пута обаран тендер. Покренута је градска телевизија, скупа играчка, у коју је званично уложено 2,5 милиона еура, која не преноси сједнице градског парламента – или нема услова или уговора или неће. Глумци и даље немају свој дом јер није завршена зграда Градског позоришта, а ни Коник није добио аква парк.
Годину сад већ за нама обиљежило је и ватрено поглавље – свађе. Свађају се Град и Влада док на Старом аеродрому хаос влада. Ови из Карађорђеве за ове у Његошевој не дају паре, за булеваре, за аутобусе, за... не дају потписе за кредите. По принципу – у се и у своје кљусе. Онда је Град одлучио да се одрекне власничког удјела у Новом дуванском комбинату, прода акције и те паре извуче из сламарице и да их за, како су рекли, 16 аутобуса. Сад ће требати толико возача пута два, па механичари, кондуктери... А иду избори, један запослени пет гласова.
Дијељени су станови запосленима у градским предузећима. Исти дан пуни огласи, продају се. Мирише прољеће, мислим мирише на неосновано богаћење. Управо расподјела станова Водовода предмет су провјере полиције. Поред станова, полиција провјерава и како је ово предузеће спроводило јавне набавке. Такође, полицијски органи провјеравају и гдје је дио новца од продаје аутобуских карата. Сумња се на крађу.
Зета је направила први корак ка самосталности, све су прилике биће Подгорица од Забјела до Пипера... Много су љути Зећани, само Ботуњани протестовали из два разлога. Са транспарентом "Имамо и ми право на дјелић чисте животне средине" покушавали су да допру до надлежних не би ли промијенили локацију за градњу колектора. Незадовољни су били и што немају прикључак на Југозападну обилазницу, али им је та жеља и испуњена.
Протестима су бројни тражили своја права. Улице су блокирали Златичани, Горњогоричани и Толошани тражећи прилазе кућама, док су се Пипери побунили због нелегалне градње на Малом и Вељем брду, њиховом некадашњем комуну. Подгоричани су успјели да одбране Љубовић од багера, али и да умјесто уметнуте стамбене зграде добију игралиште. Међу незадовољнима били су и навијачи ФК Забјела, Тузани који су бранили градњу четврте санитарне каде, угоститељи из Сити кварта који су се бунили због скраћеног радног времена, али и грађани испод Љубовића који су се бунили против уклањања маслина дуж Улице Црногорских сердара и садње кошћела.
И у овој години градска управа је пажњу усмјерила на изградњу игралишта. У последње три године добили смо скоро 40 игралишта за шта су утрошена велика новчана средства из буџета града. У пуном капацитету још нијесу профункционисале мјесне заједнице. Међутим, градоначелник се током склапања буџета консултовао са мјештанима градских МЗ са намјером да, како је више пута поновио, развијају град "Подгорички, а не политички", иако је он потпредсједник Демократске партије социјалиста.