
Dogovorili su se da će se svako jutro okupljati, da će angažovati i advokate sve dok ih nadležni ne isplate za zemljište i akcije. Firma Gradski saobraćaj je jedna od onih koje se ubrajaju u "tranzicione gubitnike".
Boris Ćetković navodi da su se dogovorili da formiraju odbor od sedam članova koji će angažovati advokata da zastupa njihove interese.
– Svako jutro će neko od nas biti ovdje kako bi zaustavili dalje radove. To je naše zemljište. Ovaj dio gdje se sada radi, mi smo to od naših plata izdvajali da bi se kupilo - istakao je Ćetković.
Slobodan Lončar kazao je da traže ono što im pripada.
– Mi smo bili AD društvo i pisali smo svi akcije i rečeno nam je da nas to sleduje. Od toga ništa nije bilo - rekao je Lončar.
On kaže da su se i ranijoj i sadašnjoj upravi Grada obraćali za pomoć, premijeru Milojku Spajiću, ali da odgovor nijesu dobili.
– Tražili smo da nam se isplate akcije, da nam se isplati plac na kojem je bio Gradski saobraćaj. Tu smo imali upravnu zgradu, kanale za opravke autobusa, benzinsku pumpu, restoran, kovačnicu... Sve je to bilo naše. Od plate nam je odbijano da kupimo dio placa. To je dio gdje je sada pumpa. Tamo su počeli radovi, a ne znamo ko je investitor - kaže Lončar.
Vladimir Stanić kaže da mora da se zna da nijesu obeštećeni.
–Idemo do kraja pa makar blokirali ulicu - kaže Stanić.
I Zorana Stojadinovića kaže da treba da se pronađe odgovorni za situaciju u kojoj su se našli.
– Treba da se podijele pare radnicima koji su doprinosili firmi. Pojedinci su pokupili kajmak, a radnicima ostavili surutku. I to su prosuli više nego što su dali – kazao je Stojadinović.
Čedo Radunović, kaže da je prvi direktor preduzeća Jovan Janković, plac preveo na radnike.
– Svu tu dokumentaciju smo predali prije 12 godina tadašnjem predsjedniku odbora za kontrolu privatizacije Andriju Mandiću. Kontaktiraćemo ga da vidimo gdje su ti papiri i koliko je procijenjena vrijednost firme - istakao je Radunović.
Коментари (0)
Оставите свој коментар