
Trotoari, parkinzi, travnjaci, čak i razdjelna ostrva širom grada pretvorena su u divlje auto-pijace. Nema naselja u gradu koje nema makar jedan "izložbeni prostor" na kojem su građani parkirali vozila za prodaju. U tome ipak prednjače Stari aerodrom, Zabjelo, Pobrežje, Donja i Gornja Gorica, Zagorič... Duž Ulice Josipa Broza Tita ima registrovanih auto placeva, ali mnogo više onih za koje dozvola ne postoji. Nekoliko nepropisno parkiranih vozila izloženo je na raskrsnici ulica Oktobarske revolucije i Bratstva i jedinstva i tu čekaju kupce.
O parking mjestima suvišno je i govoriti. Skoro da nema parkinga na kojem se makar jedno vozilo ne prodaje. Pored ovih vozila svakodnevno prolaze službenici nadležni za kažnjavanje nepropisnog parkiranja, ali slabo ko reaguje. Ovaj problem najviše je izražen od kad se zatvorila legalna Auto-pijaca na platou Ćemovskog polja. Tako je sada Podgorica jedini veći grad koji nema pijacu za prodaju automobila, ali imamo površine načičkane vozilima za prodaju.
Iz Glavnog grada nijesu odgovorili da li im je u planu otvaranje legalne auto-pijace i na kojoj lokaciji, kao ni na koji način će se riješiti nelegalnih auto - pijaca. Međutim, građani smatraju da bi to pod hitno trebalo uraditi.
– Smatram da bi trebala da postoji auto-pijaca, jer sada se vozila ostavljaju i na zelenim površinama i na trotoarima. Najbolje bi bilo da postoji jedno mjesto gdje će prodavci izložiti vozilo, a kupci dolaziti da razgledaju i kupe. Bolje tako nego da se zauzimaju trotoari. Živimu Maslinama, a Skopskom i Novosadskom ulicom se ne može proći od nepropisno parkiranih vozila. Komunalna inspekcija bi trebala da vrši veći pritisak – kaže Momčilo Dragojević.
I Ljubo Gojčević smatra da je bolje da se vozila prodaju na jednom mjestu.
– Treba vratiti auto-pijacu. Čak bi se mogle napraviti i dvije na Ćemovskom polju i u Gornjoj Gorici – predlaže Gojčević.
Iz Komunalne inspekcije na čijem je čelu Branislav Radusinović kazali su da Glavni grad auto-placeve prepoznaje kao privremene objekte čije postavljanje kontrolišu inspektori Komunalne inspekcije.
– Određeni placevi datiraju iz ranijeg perioda i imaju odobrenja koja još važe, dok placevi koji nemaju podnose zahtjev za dobijanje UT uslova. Nakon toga nama predaju prijavu o postavljanju privremenih objekata. Ato placevi su postavljeni na privatnim prcelama i zakupci posjeduju ugovore sa vlasnicima parcela. Glavni grad je pristupio zoniranju parking prostora i formirao zatvorena parkirališta, te se kontrolom koju vrši Parking servis ulažu dodatni napori kako bi se suzbile ovakve pojave. U svim ostalim slučajevima zloupotrebe javnih površina u Glavnom gradu, Komunalna policija i Komunalna inspekcija djeluju u skladu sa nadležnostima – kažu iz Komunalne inspekcije.