Šarkić strijelac za Dečić / -FOTO: LAZAR RUŽIĆ
29/01/2024 u 15:25 h

Dečić poražen u Antaliji od Tuzle

Bosanskohercegovački premijerligaš slavio sa 2:1

Nakon pobjede nad omladincima Šahtjora, fudbaleri Dečića u svojoj drugoj kontrolnoj provjeri na pripremama u Turskoj doživjeli poraz. Bolji od izabranika Milorada Pekovća bio je bosanskohercegovački sastav Tuzla siti, koji je slavio sa 2:1.

Tuzlaci su poveli u 21. minutu. Bajović je neoprezno u svom kaznenom prostoru startovao nad jednim protivničkim igračem, a nakon dosuđenog penala mrežu Dečića pogodio je Mašović. Izjednačenje je stiglo na samom kraju prvog dijela. Na pravom mjestu je nakon odbijene lopte bio Šarkić i sa ivice kaznog prostora je poslao u mrežu.

Konačan rezultat meča postavljen je u 54. minutu. Pantelić je nakon solo prodora po drugi put na ovoj utakmici matirao Igora Nikića.

Dečić јe na ovom susretu igrao u sastavu: Nikić, Drešaј, Đeljaј, S. Milić, Ljuljđuraј, Baјović, Augusto, Đoljaј, Šarkić, Božović, Camaј. Igrali su јoš: Đoković, Matić, Asović, Gavrić, Uјkaј, Zorić, Maraš, Abdulahi, B. Milić, R. Camaј, Il.Camaј.

03. maj 2024 09:13