Rasmus Hojlund dvostruki strijelac / -FOTO: TWITTER/PREMIERLEAGUE
18/02/2024 u 19:44 h
D.K.D.K.

Hojlund za slavlje Junajteda

Danac dvostruki strijelac u pobjedi nad Lutonom

Mančester junajted i Brajton upisali su pobjede u današnjim susretima 25. runde Premijer lige i opravdali uloge favorita.

Junajted je četvrti vezani trijumf ostvario u gostima protiv Lutona zahvaljujući dvostrukom strijelcu Rasmusu Hojlundu.

Danac jeposle samo 37 sekundi zatresao mrežu rivala i tako postavio rekord za najbrži gol na gostovanjima kluba iz Mančestera, da bi drugi postigao u sedmom minutu. Luton je uspio da se vrati preko Karltona Morisa u 14. minutu, ali do kraja se rezultat više nije mijenjao.

Brajton se takođe radovao cijelom plijenu u gostima, pošto je deklairao Šefild junajted koji klizi ka povratku u Čempionšip.

Rezultati 25. kola: Luton - Mančester junajted 1:2 (1:2) (Moris 14 - Hojlund 1, 7), Šefild j. - Brajton 0:5 (0:2) (Buonanote 20, Velbek 24, Džekson 74. ag, Adingra 78, 86).

02. maj 2024 04:26