Bojan Matić strijelac za Dečić / -FOTO: FSCG
30/03/2024 u 17:01 h

„Meridianbet“ 1.CFL: Matić I Šarkić donijeli Tuzanima pobjedu

Fudbaleri Dečića pobijedili su ekipu Arsenala u Tivtu sa 2:0, u meču 27. kola „Meridianbet“ Prve Crnogorske lige

Izabranici trenera Milorada Pekovića do bodova su stigli u poslednjih  dvadesetak minuta igre. U jeku bolje igre domaćina, Tizani su poveli u 74.minutu – Draško Božović je prošao po desnoj strani, ubacio loptu za Bojana Matića, koji je još jednom potvrdio da je pravo pojačanje Tuzana. Lagano je pogodio za vođstvo, a pobjedu je u 90+5 minutu potvrdio Šarkić sa bijele tačke. Samim tim, Dečić je na kratko preuzeo vođstvo na tabeli i napravio pritisak na Budućnost, koja će od 18 sati igrati sa Petrovcem.

Jezero je u Beranama nadigralo Mornar – 3:1. Redžepagić je u 6. minutu doveo Plavljane u vođstvo, na početku drugog dijela Popović ke postigao autogol, a onda je Pavlićević u 68. minutu stavio tačku na trijumf svoje ekipe. Do kraja, Barani su samo uspjeli sa smanje prednost domaćina. Strijelac je bio Ermin Seratlić. Sa ova tri boda ekipa trenera Ivana Brnovića preskočila je na tabeli Barane i uključila se u borbu za Evropu.

Sutjeska Meridianbet je u Nikšiću nakon preokreta slavila protiv Rudara. Pljevljaci su u 13. minutu poveli golom Bizmarka Apije, šest minuta kasnije izjednačio je Grivić, a tri boda Nikšićanima je donio Vuk Striković, pogotkom u 56. minutu.

U derbiju začelja, duelu Jedinstva i OFK Mladosti Lob.bet, golova nije bilo.