Dinamo Kijev-Partizan / -FOTO: FK PARTIZAN
23/07/2024 u 22:19 h
D.B.D.B.

Potop Partizana u Lublinu, Dinamo slavio 6:2

Crno-bijeli nedorasli šampionu Ukrajine

Fudbaleri Partizana izgubili su od Dinama iz Kijeva 6:2 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Savršen start utakmice imali su izabranici Aleksandra Stanojevića u Lublinu. U 22. minutu na asistenciju VAR sobe dosuđen je penal za Beograđane, a siguran sa 11 metara bio je Mateus Saldanja. Djelovalo je da vicešampion Srbije igra kompaktno sa favorizovanim rivalom, ali je u posljednih pet minuta prvog poluvremena uslijedila katastrofa. Šaparenko, Bražko i Karavaev su pogocima potpuno dotukli Partizanovu odbranu.

Nakon 10 minuta igre u nastavku Dinamo je nastavio da teroriše defanzivnu liniju kluba iz Humske, a u strijelce se upisao Kabaev. Kakvu takvu nadu vratio je Saldanja drugim golom 66. minutu. Međutim, nije tu bio kraj mukama Partizana, za novu,,petardu" u Evropi pobrinuo se Popov. Konačnih 6:2 postavio je Pikaljonok u nadoknadi vremena.

Revanš okršaj na programu je naredne srijede na stadionu Partizana.

08. septembar 2024 02:09