Дир прекинуо Звездин низ / - фото: FACEBOOK.COM/FCMIDTJYLLAND
21/10/2021 u 20:38 h
Nikola JovanovićNikola Jovanović

Прекинут побједнички низ Црвене звезде

Српски првак ремизирао са Митјилендом у трећем колу Е групе Лиге Европе

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су 1:1 (0:0) на гостовању Митјиленду у трећем колу Е групе Лиге Европе.

Београђани су на старту утакмице препустили иницијативу домаћинима, понекад чак и превише.

Прво узбуђење у Хернингу виђено је у 29. минуту, када је након грешке гостујућих везњака, Густав Исаксен кренуо у контру, снажно шутирао са ивице шеснаестерца, Милан Борјан добро интервенисао.

Само четири минута касније статива је спасила тим Дејана Станковића, након што су Евандер и Николас Дир избацили комплетну одбрану противника, а овај други шутирао.

„Црвено-бели” су чекали своју шансу и дочекали у 58. минуту.

Милош Дегенек jе вратио лопту у шеснаестерац, тамо jе скочио Лоис Диони и проиграо Мирка Иванића на другоj стативи, услиједио jе ударац из прве и лопта jе завршила у мрежи.

Могао је у 66. минуту Гелор Канга да удвостручи вођство гостију, али је добијену лопту послао снажно по земљи поред гола.

Послије тога су се српски шампиони повукли, што им се обило о главу у 78. минуту.

Виктор Линд jе шутирао са 20 метара, лопта се од стативе одбила право на ногу Дира, коjи jу jе спровео у празну мрежу и тако прекинуо Звездин низ од четири побједе у европским такмичењима.

У другом мечу Брага је у Разграду савладала домаћи Лудогорец 1:0.

Стријелац јединог гола био је Рикардо Орта у 7. минуту, тако да Португалци сада имају шест бодова, само један мање од лидера Црвене звезде.

Митјиленд је сакупио два, а Лудогорец свега један бод.

09. maj 2024 05:41