27/05/2023 u 23:04 h
Dan portalDan portal

PSŽ potvrdio dominaciju u Francuskoj

"Sveci" 11. put najbolji u državi

Fudbaleri PSŽ su uprkos remiju u meču protiv Strazbura 1:1 osvojili 11. titulu šampiona Francuske.

Izabranici Kristofa Galtijea kolo prije kraja imaju četiri boda više od drugoplasiranog Lansa, dok u posljednjem kolu dočekuju ekipu Klermona.

Poveli su Parižani preko Lionela Mesija u 59. minutu, dok je bod vrijedan opstanka u Ligi 1 za Strazbur donio Kevin Gameiro u 79. minutu.

Strazbur se tako i definitivno spasio od ispadanja u drugu ligu, jer kolo prije kraja imaju šest bodova više od prve ekipe koja se nalazi u zoni ispadanja, a to je Nant.

U poslednjem kolu Strazbur će gostovati Lorijenu.

Fudbaleri Lansa su na svom terenu bili ubjedljivi protiv Ažaksijoa sa 3:0.

Nadali su se domaći da bi Strazbur mogao da iznenadi PSŽ i odnese sva tri boda i tako ih ostavi u trci za titulu, ali se to nije desilo.

Lans je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu, kada je sva svoja tri boda postigao poslije 35. minuta igre.

Strijelci su bili Mačado u16, Tompson u 22.minutu i Openda trinaest minuta kasnije.

Fudbaleri Lansa će ove sezone morati da se zadovolje igranjem u Ligi šampiona, što nije mala stvar.

Oni će u posljednjem kolu igrati protiv Oksera na strani, dok će Ažaksijo će svoju posljednju utakmicu u Ligi 1 odigrati protiv Marseja na svom terenu.