Diaz proslavlja pogodak / EPA-EFE-FOTO: EPA/DANIEL GONZALEZ
17/12/2023 u 22:58 h
D.PD.P

Real nadigrao Viljareal i preuzeo prvo mjesto

Madriđani pobijedili sa 4:1 uz sjajnu partiju u drugom poluvremenu

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Viljareal sa 4:1, u meču 17. kola La Lige. Madriđani su tako  barem na 24 sata preuzeli prvo mjesto na tabeli i imaju 42 boda, jedan više od drugoplasirane Đirone, koja će svoj meč igrati sjutra.

Kraljevski klub je poveo u 25. minutu – mrežu gostiju je na asistenciju Luke Modrića pogodio Džud Belingam. Dvanaest minuta kasnije bilo je 2:0, a strijelac je bio Rodrigo.

„Žuta podmornica“ se početkom drugog poluvremena malo trgla i u 54. minutu pogotkom Moralesa smanjila prednost na 1:2. Međutim, to je bilo sve od gostiju. Izabranici Karla Anćelotija su se razigrali i postigli još dva gola. Diaz je u 63. minutu povisio na 3:1, a konačan rezultat je postavio Luka Modrić, četiri minuta kasnije.

12. maj 2024 06:46