Ubjedljiva pobjeda Sosijedada / EPA-EFE-FOTO: EPA/ANDREU ESTEBAN
09/12/2023 u 20:43 h

Sosijedad nadigrao Viljareal

Ekipa iz San Sebastijana slavila sa 3:0, svi golovi postignuti u finišu prvog poluvremena

Real Sosijedad je kao gost pobijedio ekipu Viljareala sa 3:0, u meču 16. kola španske La Lige. Gosti iz San Sebastijana su odigrali mnogo bolje ovaj susret, a koji su riješili još u prvom poluvremenu.

Sosijedad je u razmaku od samo 11 minuta postigao tri gola, a prvi u 38. minutu kada je Mikel Merino bio najviši na skoku posle kornera Kuba i savladao Jorgensena. Samo tri minuta kasnije bilo je 0:2.Udarac iz ugla izveo je Kuba Zakarjan, a Martin Zubimedi zatresao mrežu protivnika. U četvrtom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena gosti su stigli i do treće gola. Kubo je sa 14-15 metara savladao čuvara mreže Viljareala.

Ovim trijumfom, Sosijedad je skočio na peto mjesto i ima 29 bodova, dok je Vilareal trenutno trinaesti sa 16 bodova.

11. maj 2024 18:54