Фудбалери Црне Горе / - Фото: ФСЦГ
04/06/2022 u 22:40 h
ДАН порталДАН портал

"Соколи" по укусу навијача, Црна Гора под Горицом савладала Румунију!

Фудбалери Црне Горе савладали су Румунију са 2:0 под Горицоом у првом колу групе Б3 Лиге нација

Изабраници Миодрага Радуловића одиграли су изузетно добар меч, борбен, са врло паметним одлукама и на крају сасвим заслужено славили.

У првом полувремеју "Соколи" су били доста конкретнији, а најбољу прилику пропустио је Адам Марушић који је погодио стативу у 36. минуту.

И у наставку агресивнија наша селекција која је до вођства стигла у 66. минуту када је погодио одлични Стефан Мугоша на додавање Сеада Хакшабановића.

Црна Гора је дуплирала предност у 86. минуту голом Марка Вукчевића након одличног продора Риста Радуновића.

У нашој групи одигран је још један меч, а Финска је у Хелсинкију ремизирала са Босном и Херцеговином 1:1.

Наша селекција ће управо у уторак гостовати Финској.

Четири утакмице у мање од двиjе седмице и то против веома квалитетних ривала. Први од њих jе Румуниjа, коjа гостуjе вечерас на Градском стадиону у Подгорици.

"Соколи" су на новом по четку, а меч са Румунијом је лијепа прилика да се побједом започне нови циклус.

Црна Гора ће бити лишена помоћи најискуснијих, Стефана Савића и Стевана Јоветића.

Ипак, вратио се нападач Стефан Мугоша и он ће бити велика снага ове селекције.

29. april 2024 22:19