Džekson predvodio Denver do trijumfa / -FOTO:TWITTER/NUGGETS
28/11/2023 u 09:38 h
Dan portalDan portal

(VIDEO): Denver slavio i bez Jokića

Filadelfija pokvarila slavljeničko veče Lebrona Džejmsa, koji je postao igrač sa najviše odigranih minuta u istoriji NBA lige

Košarkaši Denvera nadigrali su LA Kliperse sa 113: 104 na gostovanju iako u sastavu nisu imali Nikolu Jokića koji prvi put u sezoni nije bio u sastavu tima jer je imao bolove u leđima.

Fantastičnom serijom 18:4 u poslednjoj četvrtini đampion nje naparvio preokret, a blistao je Redži Džekson koji je za 40 minuta igre ostvario dvostruki dvocifren učinak sa 35 poena i 13 asistencija uz pet skokova. Odlično ga je pratio Deandre Džordan sa 21 poenom i 13 skokova, a Holidej i Koldvel-Poup su dodali po 12 poena.

Na gostovanju je slavio i Vašington nad Detroitom sa 126:107 u derbiju začelja Istočne konferencije, a košarkaši Filadelfije deklasirali su tim LA Lejkersa sa čak 138:94 u utakmici na kojoj je Lebron Džejms postao igrač sa najviše odigranih minuta u istoriji NBA lige.

Rezultati: Detroit - Vašington 107:126, Indijana - Portland 110:114. Filadelfija - LA Lejkers 138:94, Juta - Nju Orleans 114:112, LA Klipers - Denver 104:113.

03. maj 2024 09:40