”Mimoza 2024” u znaki Novljanki / -FOTO: ŽKK PRIMORJE
14/03/2024 u 14:43 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Kadetkinje Primorja osvojile međunarodni turnir

Novljanke u finalu "Mimoza 2024" ubjedljivo savladale prošlogodišnjeg pobjednika - Krku sa 105:65

Kadetkinje Primorja pobjednice su sedmog međunarodnog košarkaškog turnira "Mimoza 2024", koji je održan u Igalu. Drugo mjesto i srebrne medalje osvojile su košarkašice Krke iz Novog Mesta, treće su bile kadetkinje Feniksa iz Banja Luke, dok je četvrto mjesto pripalo ekipi Star iz Fojnice.

Igračice trenera Dragana Prge su u finalu savladale prošlogodišnje prvakinje - Krka sa ubjedljivih 105:65.

Pored šampionskog pehara i zlatnih medalja Novljanke su dale i najbolju igračicu turnira - MVP, a to je bila kapitenica ekipe Ljube Andrić, pored koje je u idealnu petkorku izabrana još jedna košarkašica Primorja - Katarina Radulović.

Pored njih dvije šampionski sastav Novljanki činile su još: Lana Mijajlović, Teodora Brković, Anđela Rakočević, Marija Šćekić, Ilijana Brković, Anđela Kokot, Anja Adžić, Ksenija Ercegović, Sara Šćekić, Nina Mandić, Jovana Antunović i Sanja Đurović.

Medalje i pehare uručio je sekretar za društvene djelatnosti i međunarodnu saradnju Mitar Kisjelica, a turnir je organizovalo ŽKK Primorje u saradnji sa Opštinom Herceg Novi.

05. maj 2024 19:41