
Trener Miodrag Mirović za Kragujevac je pozvao 15 igrača, od kojih će 13 putovati na SP: Alen Isljamović, Vasilije Marinković, Vasilije Radović, Andrija Korać, Marko Milić, Danilo Radović, Marko Mršić, Vuk Drašković, Uros Vučurović, Đorđije Stanojević, Dragan Marković, Miroslav Perković, Jovan Vujović, Matija Sladović, Petar Vujošević.
- Zadovoljan sam odrađenim pripremama u poslednjih mjesec dana, i što se tiče rada u bazenu, discipline. Moram istaći da je atmosfera u ekipi bila odlična, i siguran sam da će nas to krasiti i na ovom takmičenju. Imamo dobru ekipu, ali na ovom takmičenju ima sedam, osam reprezentacija koje konkurišu za najveći plasman. Te neke poslednje stvari pokušaćemo da uigramo u ova dva tri dana tokom sparing mečeva sa selekcijom Srbije u Kragujevcu, vjerujem da ćemo spremni dočekati start šampionata. Imamo taj lakši meč sa Južnom Afrikom u prvom kolu, a onda i dva dana pauze da se pripremimo za utakmicu sa aktuelnim prvacima svijeta, selekcijom Grčke. Suvišno je govoriti o kvalitetu helena, i sada su jedan od glavnih kandidata za zlato. Za kraj grupe je i duel sa Kazahstanom, i onda kreće eliminaciona faza, ali idemo meč po meč. Momci su jako dobro radili, motivisani su, i spremni su da pruže maksimum u svakom duelu - poručio je trener Mirović.
Crna Gora je u grupi D sa selekcijama Južne Afrike (28. avgust 16:30h), Grčke (31. avgust 09:00h) i Kazahstana (01. septembar 16:30h). U grupi A su Italija, Hrvatska, Rusija, Uzbekistan i Argentina. U grupi B su Španija, Srbija, SAD, Slovačka i Češka, a u grupi C su Mađarska, Njemačka, Brazil i Egipat. Pobjednik grupe direktno će se plasirati u četvrtfinale, dok će drugoplasirane i trećeplasirane ekipe u osminu finala.
Pored trenera Mirovića, u stručnom štabu su još pomoćni treneri Uglješa Brguljan i Miodrag Matković, doktor Vladimir Dedović i tehnička podrška Vasko Vučković.
Коментари (0)
Оставите свој коментар