
Izložba cvijeća, koja od 1975.godine predstavlja prateći program Praznika mimoze u Herceg Novom, upriličena je juče na dijelu platoa ispred zgrade Opštine.Izložbu je otvorila književnica Mirjana Bobić Mojsilović, koja je kazala da je cijeli svijet zapravo jedna velika bašta, koju često zaboravljamo.
- Dakle ne gledajmo televiziju, gledajmo i gajimo cvijeće, poručila je Bobić Mojsilović uz konstataciju da sunčan dan u Herceg Novom najavljuje dolazak proljeća.
Izložba cvijeća okupila je svega 11 izlagača i prvi put, od osnivanja, organizovana ispred objekta Opštine. Organizatorka izložbe Jovanka Matković kazala je da je zbog otvorenog prostora i hladnoće, ovoga puta izostalo sobno cvijeće.
- Nije bilo lako okupiti proizvođače, niko ne želi da dođe jer je hladno ali uspjeli smo da okupimo 11 izlagača cvijeća. Imamo još par propratnih izlagača koji tradicionalno dolaze na izložbu cvijeća, koji proizvode čajeve na prirodnoj bazi, kreme na bazi cvijeća i biljne sapune, a novitet je ove godine jedna djevojčica koja će raditi aranžmane od cvijeća i od voća - kazala je Matković.
Izlagač Nebojša Vujić iz Bara kaže da je redovan učesnik manifestacije.
- U ponudi su viole, ciklame, margarete, muškatle, karanfil. Cijene su povoljne, a ovo je divna manifestacija - kazao je Vujić.
Iz Manastira Presvete Bogorodice "Rustovo" iz Budve predstavili su se biljnim preparatima, začinima, kremama, šamponima ali i ljekovitim tinkturama i napicima... i zadovoljni su manifestacijom. Jelena Kosić iz sela Mokrine, kraj Herceg Novog, predstavila je prirodno rađene sapune i korpice za njih.
- Manifestacija je prelijepa, očekujemo dobru posjetu, ali i prodaju - kazala je Kosić.
Posjetioci izložbe imali su priliku da uživaju i u nastupu vokalnog ansambla Lira.Izložba cvijeća otvorena je do 20. febraura
Podsjetićemo, da je izložba cvijeća organizovana u hotelu Topla, Institutu Igalo, Titovoj vili, Spotrskom centru i hotelu Vojvodina. Prošle godine manifestacija je zbog epidemijskih mjera izostala.