На препуној Градској плажи у Чању у суботу човјек је само потонуо и није више изронио. Упркос гужви, то није промакло Војиславу Стевановићу, раднику обезбјеђења УКЦ Крагујевац који је одмах схватио да нешто није у реду, скочио у воду и извукао га на обалу.
Одмах су притрчале двије медицинске сестре из Клиничког центра, Тијана Тодоровић са радио терапије на Онкологији и Сања Луковац, са Нуклеарне медицине и стручно реаговале положивши га на бок и својом брзом интервенцијом спасиле му живот.
Испоставило се да је човјек у води имао епилептични напад, да је дијабетичар и да је прије уласка у воду и мало попио. Ипак, се све срећно завршило а при анимирању запослени из УКЦ-а имали су и помоћ једног љекара са ВМА, који се такође ту затекао и помогао да се утопљенику пружи најбоља адекватна помоћ у том тренутку.
Запослени из крагујевачког Клиничког центра добили су аплаузе и овације од свих присутних на чањској Градској плажи али се још није све завршило.
Док су трајали аплаузи и честитања Бранимир Жижовић из сектора набавки УКЦ Крагујевац примијетио је на плажи бебу у неприродном положају. Испоставило се да су родитељи, млађи брачни пар, отишли на купање и оставили бебу у колицима сматрајући да је потпуно безбједна.
Дијете је некако испало из колица на главу у пијесак који му је ушао у уста, нос, очи… и почело да се гуши. Жижовић је притрчао извадио бебу из пијеска и крагујевачка екипа са чањске плаже је поново интервенисала и опоравила дијете.
Иначе, запослени у УКЦ Крагујевац су на колективном љетовању у Чању преко синдиката. Са плаже су испраћени овацијама и аплаузима али су и испраћени и кући јер су због Наредбе у Клиничком центру морали да прекуну љетовање и пођу за Крагујевац да се јаве на посао до 6. септембра. Тако им је пропало још недјељу дана аранжмана, али су зато постали хероји.
(Мондо/Глас Шумадије)